Goli i bosi

Zaczęty przez podmark, Pn, 07 Maj 2007, 19:08:27

podmark

Cytat: "ONET"Telewizja Polsat już w czerwcu rozpocznie emisję nowego reality show. Tym razem program nie powstanie na żadnej zagranicznej licencji. To polski pomysł.
Show będzie nosiło tytuł "Goli i bosi". Szóstka uczestników - trzy kobiety i trzej mężczyni zostaną na kilka tygodni pozbawieni pieniędzy i odcięci od swiata. Sami będą musieli zdobyć sobie jedzenie. Aby się udało, muszą wykazać się wiedzą, sprytem i przebiegłoscią.

- Pieniądze na utrzymanie będę musieli wygrać, odpowiadając na pytania w teleturnieju - mówi Maciej Grzywaczewski, członek zarządu Grupy ATM, która wyprodukuje program. - To próba połączenia dwóch gatunków telewizyjnych: reality show i teleturnieju. Sami jestesmy ciekawi, jak się przyjmie - dodaje.

Regulamin zabraniać będzie zwycięzcom dzielenia się z przegranymi uczestnikami zabawy. Szczegóły trzymane są jednak w tajemnicy. Wiadomo jedynie, iż gospodarzem show będzie Krzysztof Ibisz.

Wydarzenia w domu, w którym zostaną zamknięci bohaterowie show, będzie można sledzić przez 24 godziny na dobę w sieci. W telewizji prezentowany będzie skrót z całego dnia i teleturniej.

Casting do programu rozpocznie się w tym tygodniu.

Czyli szykuje nam się wakacyjne reality show emitowane najprawdopodobniej codziennie. Już się cieszę :D

Pudelek

I znowu Krzysztof Ibisz . . .
Jak na razie pomysł na ten program srednio mi się podoba. Ale poczekamy zobaczymy. O ile to wogóle powstanie.

podmark

A czemu myslisz, że miałoby nie powstać ?? Przecież jak już jest zaakceptowane to ruszą. Polsat to nie TV 4 i jak Ninie się cos spodoba, to będzie :).

Czekam na start castingu, bo chyba się zgłoszę  :zabek:  :ice:

Luxis

I na pewno w domq na Bielanach :) fajnie, bo ten kompleks bardzo mi sie podoba :]

podmark

Widział ktos może zwiastun tego programu ? Rekrutacja miała się rozpocząć w zeszłym tygodniu, a jak dotychczas, nie wiedziałem reklamy.

Szczególnie mnie to interesuję, bo może się zgłoszę :). Będę goły i bosy - hehe.

Dj Dexter

Czy ktos wie jak sie zglosic do programu czy cos takiego ? i jakies bliższe info
Jak cos to prosze na moje GG 5001030

podmark

Jak donosi Medialink :
CytatGrupa ATM przygotowuje dla telewizji Polsat nowy program ,,Goli i bosi", który ma być połączeniem teleturnieju z reality – show. Gospodarzem nowej produkcji będzie Krzysztof Ibisz. Na razie nie wiadomo, kiedy ,,Goli i bosi" pojawią się na antenie Polsatu.
W ,,Gołych i bosych" szesć osób zostanie odizolowanych od swiata i będzie mieszkać w pomieszczeniu z wydzieloną przestrzenią teleturniejową.

Przemysław Kmiotek, kierownik produkcji nowego programu, tłumaczy nam, że uczestnicy niezbędne do życia przedmioty będą mogli kupić w specjalnym sklepie oraz podczas licytacji. – Pieniądze wygrywają w codziennym teleturnieju, który jest integralną częscią programu – dodaje.

Po ostatnim teleturnieju w tygodniu następować będzie sumowanie wygranych przez uczestników. Z gry odpadnie ten, który wygrał najmniej. Zabierze jednak z sobą kupione i wygrane rzeczy, ale przekaże uzbierane pieniądze do puli wygranej.

– Na jego miejsce wchodzi nowy uczestnik zas ten, który wygrał najwięcej zachowuje pieniądze i decyduje, czy bierze udział dalej w grze czy też odchodzi z programu – wyjasnia nam Przemysław Kmiotek. – Pozostali uczestnicy wszystkie uzbierane pieniądze oddają do puli, a ich konta zostają wyzerowane. Zachowują natomiast wszystkie kupione i wygrane przedmioty – dodaje.

W finale, który odbędzie się ostatniego dnia trwania programu, o kwotę z Wielkiej Puli walczyć będą dwie osoby wybrane przez wszystkich uczestników w tajnym głosowaniu. – Po wyborze każdy z nich angażuje po dwie osoby które będą go wspierać podczas kilkurundowej rozgrywki i pisze na kartce w obecnosci notariusza czy i jak podzieli się pieniędzmi z wygranej – opowiada nam producent programu.

,,Gołych i bosych" poprowadzi Krzysztof Ibisz. Nie zdecydowano jeszcze, kiedy Polsat rozpocznie nadawanie programu. – Termin emisji i realizacji nie jest jeszcze sprecyzowany – mówi nam Kmiotek. Wiadomo natomiast, że planowane jest w każdym tygodniu pięć emisji, a każda z nich potrwa 22 minuty.

No więc wiadomo chociaż, że program powstanie :). Myslę, że dadzą go w miejsce "Gry w ciemno", która wg Niny Terentiew już się zużyła. Tylko, że Gra trwa godzinę, a to tylko pół. Pewnie cos dołożą :) hehe

Showmag

"Goli i bosi" nie pojawią się w ramówce Polsatu
Pomimo ogłaszanych na początku maja zapowiedzi, program "Goli i bosi", który miał łączyć w sobie elementy teleturnieju z reality show, nie pojawi się na antenie Polsatu.

Widowisko miała przygotować dla Polsatu Grupa ATM. Prowadzącym ogłoszono Krzysztofa Ibisza, zrealizowano nawet zwiastun widowiska i pilotażowy odcinek, ale ostatecznie Polsat nie zlecił firmie produkcji formatu, choć zgodnie z pierwotnymi planami, show miał pojawić się na antenie podczas tegorocznych wakacji.

* * *

W "Gołych i bosych" szesć osób miało zostać odizolowanych od swiata i w reality show zdobywać pieniądze na swoje utrzymanie. Ci, którzy zdobyliby najmniej pieniędzy, byliby eliminowani z dalszej gry. Przewidywano, że program będzie emitowany 5 razy w tygodniu w Polsacie, a także transmitowany non-stop na żywo w internecie.

Luxis

z jednej strony szkoda, z drugiej nie, mam dziwne odczucie co do tego programu..

podmark

Po obejrzeniu pilota "Gołych i bosych" wcale się nie dziwię, że Polsat był zainteresowany tym projektem tylko na początku. Wykonanie pozostawiało wiele do zarzucenia, więc projekt przepadł (mam nadzieję, że na zawsze, a nie do wiosny).
Bosi to może i są, ale nadzy już nie - ludzie są w bieliźnie chadzają po tym studyjku. Ogólnie to Ibisz jak zwykle robi z siebie głupa, artykuły żywnościowe w sklepiku bardzo drogie. Program nie wart polecenia. Choć może taki wydaje się tylko odcinek pilotowy.

Acha - gra trwa cztery tygodnie, po tym czasie jeden uczestnik (ten, który gra najdłużej, bo co tydzień wchodzi nowy na miejsce osoby, która uzyskała najgorszy wynik w teleturnieju) gra o pulę w wysokości 100 tysięcy złotych. Po tych 4 tygodniach gra chyba jest kontynuowana, tyle, że z nowymi uczestnikami.

A oto logo

podmark

Cytat: atmgrupa.plATM Grupa sprzedała licencję na ,,Gołych i Bosych" do Libanu

ATM Grupa – największy niezależny producent programów telewizyjnych – sprzedała licencję na reality show - ,,Goli i Bosi", czyli ,,Min El Zero" libańskiemu producentowi telewizyjnemu IMAGIC. Program będzie emitowany w arabskiej telewizji Abu Dhabi. Międzynarodowa umowa dotyczy 13 odcinków formatu.

Rozpoczęcie zdjęć do ,,Gołych i Bosych" planowane jest na lipiec 2008 roku, po zakończeniu castingów, które trwają od czerwca 2008. 13 odcinków formatu emitowane będzie przez Abu Dhabi TV na cały region Bliskiego Wschodu, jeden raz w tygodniu, w paśmie prime time już jesienią 2008 roku.

Abu Dhabi to telewizja, która rozwija się w ogromnym tempie. Od pewnego czasu stara się nadawać bardziej innowacyjne programy od formatów proponowanych przez inne stacje w tym regionie. ,,Goli i Bosi" to program nowatorski, łączący w sobie cechy zarówno reality show, jak i teleturnieju, stąd tak mocne zainteresowanie Abu Dhabi polskim formatem.

,,Zainteresowanie formatem Goli i Bosi mieliśmy już w grudniu ubiegłego roku. Pierwszy raz w historii naszej firmy udało nam się stworzyć format, który najpierw sprzedaliśmy za granicę, jeszcze przed premierą w Polsce. Warto też dodać, że prawo do prezentowania show posiadają też dwie inne zagraniczne firmy producenckie: we Francji oraz w Ameryce Łacińskiej" – mówi Maciej Grzywaczewski, wiceprezes ATM Grupy.

,,Goli i Bosi" – to połączenie reality show z teleturniejem, w którym bierze udział 6 uczestników płci męskiej i żeńskiej. Wchodzą oni do programu wyłącznie w bieliźnie. Pieniądze na utrzymanie otrzymywać będą odpowiadając na pytania teleturnieju. Przedmioty, które pozwolą im na przeżycie to te, które mogą kupić, bądź wylicytować podczas aukcji w specjalnym sklepie, zorganizowanym w studio na potrzeby programu. W trakcie trwania show uczestnicy wygrywają pieniądze i inne nagrody. W każdym tygodniu osoba, która wygra najniższą kwotę pieniędzy odpada z programu. Wtedy na jej miejsce wchodzi nowy uczestnik. Po sześciu tygodniach współzawodnictwa konkurenci walczą o główną nagrodę, którą jest całkowita suma pieniędzy zebrana podczas trwania całego programu. W pierwszym odcinku do puli głównej nagrody wpływa 20 tys. zł. Każdego dnia po rozgrywkach wzbogacają ją pieniądze z pytań, na które nie zostały udzielone odpowiedzi oraz z zadań, które nie zostały wykonane, a także pieniądze od wyeliminowanych uczestników.
Jak widać po ilości odcinków wersja arabska będzie miała inną formułę (oryginalnie format miał być emitowany 5 razy w tygodniu po pół godziny). W związku z tym też zwiększy się tam liczba uczestników (zakładając, że co tydzień odpadać będzie jedna osoba - no chyba, że na jej miejsce będą wchodzić nowa).
Niemniej jednak gratulacje im się należą - tak rozległy rynek i ilość potencjalnych widzów oznacza olbrzymie zyski z tytułu sprzedaży licencji. 

chatiflatt

Podmark, pisałeś, że oglądałeś pilota polskiej wersji. Można jeszcze gdzieś zobaczyć ten odcinek?
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

podmark

Odcinka w całości od dłuższego czasu nie widziałem dostępnego dla wszystkich (pewnie to umieścili w strefie dla zarejestrowanych członków stowarzyszenia Sparks). Ale można zobaczyć krótkie przedstawienie formatu. Trzeba wejść na www.sparksnetwork.com , poczekać aż otworzy się takie żółte "okienko" flashowe (będą się przewijać loga różnych programów), w prawym mniej więcej górnym rogu jest "View new formats" to trzeba kliknąć, a potem jeszcze raz w tym samym miejscu tyle, że "View top formats" - i tak będzie na samym dole po prawej stronie takich trzech golasów za postumentami z cyframi "4,5,6" - kliknąć i można oglądać. Trochę zagmatwane, ale można dać sobie radę :). Trailer jest w małym rozmiarze, więc żeby lepiej widzieć najlepiej jest dać "Zoom In" w opcjach flasha :)

maniakTV

Obejrzałem fragment, który znajduje się na stronie, którą podał Podmark.

Cieszę się, że tego programu nie ma w Polsce. Wykonanie słabe i jak oglądałem ten fragment, wiało strasznie nudą. Pomysł jest dobry - ale wykonanie cienkie. Ale oceniam tylko jeden krótki fragmencik - nie oglądałem odcinka pilotażowego, a w telewizji mogło wyglądać to znacznie lepiej.


Luxis

Właśnie wszedłem sobie na stronę Sparks Network i znalazłem ten format, nazwa po angielsku brzmi Stark Naked (lepsza niż Goli i Bossi).
W polskiej nazwie chodziło chyba o to, że goli (bo bez kasy, goli z kasy :P) , a bosi to wiadomo :P wieć Podmark, może nie koniecznie oni mieli być totalnie nadzy  :los: hehe

Po obejrzeniu filmiku reklamującego format wydaje się świetny, przypomniały mi się dzięki niemu Dwa Światy (swoją droga zastanawiające, że nie ma Two Worlds w ofercie ATM na Sparks). Naprawdę są emocje, kontrowersje. A najlepsze to nie wiem czy wiecie, ale format został sprzedany do Zjednoczonych Emiratów Arabskich czyli Dubaju. I w marcu tego roku miał swoją premierę w wielkiej telewizji arabskiej Abu Dhabi TV. Niestety nie wiem jakie był wyniki oglądalności ani odczucia. Może ktoś inny coś wie?