Peking Express

 • 6 odpowiedzi
 • 2342 wyświetleń
*

Offline podmark

 • *
 • 2445
Peking Express
Pią, 05 Sie 2005, 10:43:11
Po sukcesie pierwszej edycji belgijsko-holenderskiego reality show "Peking Express", w którym nieznający języka uczestnicy muszą jak najszybciej przejechać całą Rosję i dojechać do chińskiej stolicy. Emisja programu jest przewidziana na przełomie 2005 i 2006 roku.

*

Offline podmark

 • *
 • 2445
Peking Express
Pią, 06 Kwi 2007, 18:26:51
Cytat: "Pikachu"
Francja planuje stworzyć cos na podobieństwo programu Amazing Race. Program nazywa się Pekin Express, nadawany będzie przez stację M6. Główna wygrana wynosi 100,000 euro. Jednak program nagrywany był/będzie tylko w 3 krajach!


"Peking Express" nie jest produkowany w oparciu o "TAR". Chociaż zasady są pdoobne, to zupełnie inny program. 8 dwuosobowych ekip sciga się, by jak najszybciej dotrzeć do Pekinu pokonując rywali. Warto dodać, że uczestnicy są tak wybierani, by nie znali rosyjskiego, a że podróżują przede wszystkim po rosyjskich wsiach, gdzie ludzie nie znają angielskiego, wynika z tego wiele przezabawnych sytuacji. No i dostają tylko 2 euro na dzień :D

Zresztą, co się będę produkował - krótki opis po angielsku:
Cytuj
Peking Express is a new step in reality; the fusion of adventure-reality and documentary. 8 couples (mixed sexes, possible friends, relatives, or partners) compete in a series of 10 races between Moscow and Beijing. Each person is only given 2 Euros a day to survive (4 euros per couple) and therefore must be inventive and find a way to travel for free (hitch hike and sleep-over).


Jak na razie program był emitowany w Belgii, Holandii, Niemczech (RTL), no i na francuskim M6. W Belgii była nawet edycja VIP i powstała też wersja "India Express". Widziałem fragmenty niemieckiej wersji i muszę powiedzieć, że program nie przypadł mi do gustu. To taka biedniejsza wersja "TAR", albo tak jakby "TAR" był ciągle realizowany w Kazachstanie, albo w Indiach :).

*

Offline joker

 • *
 • 1186
Peking Express
Pią, 06 Kwi 2007, 19:54:10
hehehe, fajna sprawa ten Peking Express:D może doczekamy się emisji tego programu przez polsat, chociaż on bardziej skupia się na amerykańskich programach (chociaż pamiętam wyjątek - ten szwedzki rs o psach :D )

*

Offline igiko

 • *
 • 182
  • http://www.pomezania.pl
Peking Express
Pią, 06 Kwi 2007, 21:30:09
A wie ktos od kiedy ten Pekin Express na M6?? Bo mam dostęp narazie do tego kanału bym wam dokładniej opisał.
The Amazing Race fan

*

Offline podmark

 • *
 • 2445
Peking Express
Pią, 06 Kwi 2007, 21:50:07
Z tego, co się orientuję, to we Francji jest teraz druga edycja chyba - http://www.m6.fr/html/emissions/pekinexpress/

W Holandii/Belgii (robią te edycje chyba wspólnie, przynajmniej pierwsze 3 robili) jest teraz "Peking Express: Ameryka Południowa"  :buzz:  :los: , nie wiem, jak Boliwia może mieć cos wspólnego z Pekinem... http://pekingexpress.net5.nl/

Niemcy mieli swoją edycję w 2005 roku - http://www.rtl.de/tv/pekingexpress/

Skandynawskie wersje będą realizowane w tym roku. Mimo, że będę robić to wspólnie, to każdy kraj będzie miał swojego prowadzącego i swoich uczestników. W Szwecji program pokaże Kanal 5, w Norwegii - TV Norge, a w Danii inny Kanal 5 :).

Formatem zainteresowani są również Brytyjczycy, Hiszpanie i Włosi.

*

Offline igiko

 • *
 • 182
  • http://www.pomezania.pl
Peking Express
Pią, 06 Kwi 2007, 22:24:31
Cytat: "podmark"
Z tego, co się orientuję, to we Francji jest teraz druga edycja chyba - http://www.m6.fr/html/emissions/pekinexpress/

Tak pokazywany jest we wtorki o 20:50 chyab co drugi tydzien bo w najbliższy wtorek ma być powtórka jesli dobrze zrozumiałem a 17 kwietnia 5 odcinek.
The Amazing Race fan

*

Luxis

Peking Express
Pią, 20 Lip 2007, 22:54:01
Skończyła sie edycja Pekin Express: Ameryka Południowa w Holandii
Skończyłą się też francuska edycja Pekin Express: Droga przez Himalaje

Myslicie, że ten program mógłby okazać sie u nas hitem? Wydaje mi się, że tak, dobra promocja, plus swietne zachęcające zwiastuny, na pewno przyciągnęły by widownie...