Inne programy o metamorfozach

Zaczęty przez Showmag, Nd, 27 Mar 2005, 03:11:18

Showmag

Chirurgia plastyczna w reality show
Niedziela, 27 marca 2005, godzina 00:09

Więcej, dziwniej i coraz mniej bezpiecznie- to nowe trendy w chirurgii kosmetycznej. Rekordy popularnosci bije upiększanie intymnych częsci ciała i operacje plastyczne kupione w pakiecie. "Mam 31 lat i trójkę dzieci. Czas srogo obszedł się z moim ciałem i przykro mi patrzeć na swoje odbicie w lustrze"- zwierza się Kanadyjka Kelly B. w liscie do amerykańskiego reality show "Totalne przeistoczenie". Opisuje swój spłaszczony, krzywy nos, rozstępy, obwisłe piersi i przedwczesne zmarszczki. Co tydzień też Kelly widzi w telewizorze niezbyt urodziwych Amerykanów, którzy dzięki operacjom plastycznym zmieniają się w piękne i pewne siebie istoty. Co tydzień Kelly marzy, że program zawita do Kanady i że to jej twarz i sylwetkę przemieni skalpel chirurga. Programy takie jak "Totalne przeistoczenie" okazały się wartymi każdego zainwestowanego dolara. Chirurgia plastyczna przeżywa obecnie prawdziwy boom. Jak podaje najswieższy raport Amerykańskiego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ASPS), Amerykanie zapłacili w ubiegłym roku 12,5 mld dolarów za 12 mln zabiegów wykonanych z czysto estetycznych względów. Choć większosć (82%) stanowiły drobne i tanie zabiegi, jak np. wstrzyknięcia botoksu, najbardziej dochodowe były poważne operacje chirurgiczne. 89% z nich wykonano na kobietach. (...) Kelly B.- a razem z nią miliony ludzi- wyobraża sobie, że skalpel chirurga zmieni nie tylko kształt jej nosa, ale i całe jej życie. Utwierdzają ją tym programy telewizyjne i kolorowe magazyny, które całkowicie rozmyły granicę między informacją, rozrywką i promocją.

[Elżbieta Olender, Gazeta.pl]

Showmag

Rene Higuita po operacji plastycznej
Poniedziałek, 05.09.2005, 23:50

Rene Higuita- były ekscentryczny bramkarz piłkarskiej reprezentacji Kolumbii, poddał się operacji plastycznej w reality show "Cambio Extremo" ("Radykalna zmiana") w telewizji RCN. Higuita przeszedł zabieg chirurgii estetycznej 15 sierpnia. "Wszyscy Kolumbijczycy będą mogli bardzo szybko widzieć rezultaty operacji"- zapewnił rzecznik stacji. "Poddałem się tej operacji, ponieważ uważam, że to będzie bardzo korzystne dla mojego dalszego życia, dla mojej kariery"- wyjasnił Higuita, ulubieniec publicznosci podczas mistrzostw swiata 1990 roku we Włoszech. Wczesniej Rene Higuita brał już udział w reality show "Wyspa piratów", w którym został pokonany w finale przez innego popularnego piłkarza kolumbijskiego, Leonala Alvareza. Higuita był związany z pierwszoligowym klubem ekwadorskim Aucas de Quito, który musiał opuscić w listopadzie 2004 roku, po ujawnieniu pozytywnego wyniku testu antydopingowego, podczas którego wykryto, że zażywał kokainę. W wyniku skandalu pozbawiono go także funkcji trenera przygotowania fizycznego kolumbijskiej kadry piłkarskiej.

[PAP]

Showmag

Reality show dla rozrzutnych
Wtorek, 24.01.2006, 00:27

Co robić, gdy wpadamy w coraz większe długi, a nawyk zakupów w centrum handlowym zamienił się w nałóg? Trzeba zawołać na ratunek ekipę BBC. Brytyjska stacja specjalizuje się w tego rodzaju programach- niby poradniczych, ale nakręconych z werwą i serwujących kilkadziesiąt minut niezłej rozrywki. Nie jest istotne, czego dotyczy- remontu domu, urządzania ogrodu, zmiany stylu ubierania się czy gotowania- możemy być pewni, że na ekranie zobaczymy więcej, niż nudne ględzenie kilku fachowców. "Wydawać z głową" na celownik bierze tych, którzy popadli w poważne kłopoty finansowe, ale wyłącznie z własnej winy. Ludzi zbyt rozrzutnych, którzy mają obsesję kupowania np. nowoczesnych sprzętów domowych, zakupoholików ubierających się wyłącznie w markowych sklepach, choć pensja wcale ich do tego nie upoważnia. Do żyjących zdecydowanie ponad stan, pomocną dłoń wyciągają autorzy programu z Jane Furnival na czele. Jane jest ekspertem finansowym. Traktuje domowe wydatki i przychody równie bezwzględnie jak budżet podupadającej firmy, która by przetrwać, musi zdobyć się na radykalne posunięcia. Zmusza swoje "ofiary" do gruntownej zmiany stylu życia. Niedawni milionerzy na pokaz zamieniają się pod jej okiem na trzy tygodnie w rodzinę, która dysponuje minimalną kwotą pieniędzy zapewniającą jedynie zaspokojenie podstawowych potrzeb. Jane nie ma litosci. Nie tylko zabrania robienia zakupów w sklepach firmowych, ale też zmusza swoich podopiecznych np. do sprzedaży samochodu, który od lat stoi nieużywany czy korzystania z rowerów zamiast komunikacji miejskiej. Gdzie tu zabawa? No cóż, na przykład wzięta w obroty przez Furnival rodzina Taylorów musiała zmierzyć się z życiem za 150 funtów tygodniowo na pięć osób. Trudno się nie rozesmiać, gdy oglądamy jak pani Taylor pozbawiona swoich ukochanych słodyczy próbuje domowym sposobem po raz pierwszy w życiu zrobić na deser jabłka w tofi. Albo gdy jej mąż traci nagle przyjemnosć z siedzenia w pubie, bo nie dosć, że stać go ledwie na jedną czy dwie kolejki piwa, to jeszcze nie może postawić "jednego" żadnemu z kumpli. Tarapaty podobnych Taylorom rodzin pokazane są w "Wydawać z głową" w taki sposób, że smiech z ich "nieszczęscia" zupełnie nie wzbudza wyrzutów sumienia.

[Robert Sankowski, Gazeta.pl]

Showmag

"My Teen's a Nightmare: I'm Moving Out!" w TVN Style
Od 13 lutego w TVN Style będzie można oglądać brytyjski reality show "My Teen's a Nightmare: I'm moving out!" ("Te koszmarne nastolatki: wyprowadzam się!").

W programie kłopotliwe nastolatki będą poddawane procesowi "ujarzmiania". Sprowadzaniem młodocianych na dobrą drogę zajmie się wykwalifikowana "niania" Sarah Newton. Pierwszy epizod zostanie wyemitowany we wtorek, 13 lutego o 21:30.

Showmag

Shaquille O'Neal pomoże otyłym
Shaquille O'Neal z Miami Heat - gwiazda koszykarskiej ligi NBA, wystąpi w telewizyjnym reality show, który poswięcony będzie walce z otyłoscią wsród dzieci. Nie zadecydowano jeszcze jaki tytuł będzie miał szescioodcinkowy serial i kiedy rozpocznie się realizacja.

Producenci liczą na sukces ze względu na zaangażowanie się koszykarza. "Dzieci oglądają za dużo telewizji, a za mało czasu spędzają aktywnie. Otyłosć najmłodszych to wielki problem, z którym my rodzice musimy walczyć. Są dwa sposoby na zwalczenie otyłosci: zdrowe, racjonalne żywienie i uprawianie sportu. Dzieci to nasza przyszłosć, więc musimy cos z tym zrobić" - powiedział O'Neal amerykańskiej agencji AP. O'Neal, który do szczupłych z pewnoscią nie należy i ma problemy z nadwagą (przy wzroscie 216 zm waży około 150 kg), jest ojcem szóstki dzieci.

Program, w którym wystąpi, jest wzorowany na pomysle jednej ze stacji brytyjskich, która zaangażowała znanego przed laty piłkarza Arsenalu Londyn - Iana Wrighta, w celu propagowania zdrowego trybu życia wsród najmłodszych mieszkańców Wielkiej Brytanii.

[Onet.pl]

chatiflatt

'Ladette to Lady' w piątki o godz. 11 na TVN

Próba metamorfozy 10 imprezowiczek przez specjalistki od etykiety. W każdym odcinku odpada jedna [bądź więcej], która nie ma szans zostać damą. Z tygodnia na tydzień jest coraz śmieszniej. Najzabawniejsze są kierowniczki ośrodka, zbulwersowane 'etykietą seksualną dziewcząt'.

PS. Chyba spóźniłem się z tym postem, bo za tydzień finał :D
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

Luxis

w piątki też to leci, bo było dziś po DDTVN, niestety nie oglądałem  :wisienka:

ixa86

Leciały wszystkie edycje w TVN STYLE. SUper program ;] przyda się tym party girls troche etykiety  :los:

chatiflatt

A tak z ciekawości - ile jest sezonów?
Nie posiadam TVN Style..
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

ixa86

na tvn style były 3 edycje ;)

Showmag

Męska "Superniania"
Amerykańska stacja ABC wyemituje spin-off reality show "Supernanny" ("Superniania"). Gwiazdą nowego programu, która zajmie się terapią psychologiczną dzieci sprawiających problemy wychowawcze, będzie tym razem mężczyzna.

Więcej: https://showmag.info/?p=4228

Kuba 942

"She's Got The Look" w TVN  Style
W październiku na antenie TVN Style zadebiutuje amerykański reality show "She's Got The Look", którego polski tytuł brzmieć będzie "Piękne po 30-tce".

Więcej: https://showmag.info/?p=5128

Goku

Ja nie mogę. Na Polsat Cafe zauważyłem reklamę programu "Nieznośne Nastolatki" i muszę przyznać, że reklama bardzo mnie zainteresowała. Tyle, że reklama była Sezonu 1, a emitują Sezon 5 o podtytule "Moms vs. Daughters", który jest po prostu daremny. W dzisiejszym odcinku w roli głównej jest różowa blondynka która tylko rzuca bluzgami na prawo i lewo...

Showmag

USA: najbardziej zatrważający odcinek "Superniani"
W lutym w Stanach Zjednoczonych wyemitowano jeden z najbardziej szokujących epizodów "Supernani".

Więcej: https://showmag.info/2009/03/01/usa-najbardziej-zatrwazajacy-odcinek-superniani/

Showmag

Lindsay Lohan w makeover show
Aktorka Lindsay Lohan spotkała się z Ryanem Seacrestem - prezenterem amerykańskiego "Idola" i pomysłodawcą nowego programu reality show, w sprawie jej udziału w widowisku - czytamy w Onet.pl.

Więcej: https://showmag.info/2009/06/28/lindsay-lohan-w-makeover-show/