The Glass House

Zaczęty przez Showmag, Wt, 01 Maj 2012, 21:30:33


Damian

No nie powiem, zapowiada się ciekawie. Coś nowego! Tylko jak ten dom będzie wyglądał? Ludzie będą widzieć mieszkańców skoro będzie szklany?

chatiflatt

Idea "szklanego domu" była już obecna w rs'ach. Pamiętam informacje o rosyjskim reality, w którym ludzie mieszkali w domu ze szklanymi ścianami, a Rosjanie byli oburzeni, bo przechodząc obok widzieli kąpiących się nago uczestników. Wydaje mi się, że emisję wstrzymano.

ATM Grupa także planowała wprowadzić "szklany dom":
Cytat"New Babilon" to pierwszy w historii reality show, w którym wystąpią uczestnicy różnych narodowosci. Na kilka tygodni zamknięci zostaną we Wrocławiu w specjalnie wybudowanym Szklanym Domu
Program prawdopodobnie już od grudnia realizować będzie firma ATM, producent "Swiata według Kiepskich" czy ostatnio "Baru". "New Babilon" powstanie na zamówienie rosyjskiej telewizji komercyjnej TV S. - Jestesmy dopiero na etapie rozmów, ale sfinalizujemy je najdalej za dwa tygodnie - mówi Tomasz Kurzewski, współwłasciciel ATM-u. - Rosjanie wybrali nas, bo w całej Polsce tylko my spełniamy warunki techniczne konieczne do realizacji tak poważnego międzynarodowego projektu.

Casting do "New Babilon" trwać będzie przez miesiąc w wielu krajach na całym swiecie. Następnie młodzi ludzie różnych narodowosci zamknięci zostaną na 5-6 tygodni w Szklanym Domu. Jego lokalizacja we Wrocławiu jest jeszcze nieznana. Przez przezroczyste sciany będziemy mogli sledzić życie domowników. Zawodnicy mają za zadanie porozumieć się, mimo że nie znają swoich języków i wychowywali się w różnych kulturach. Wspólnie muszą rozszyfrować wiadomosć, która doprowadzi ich do ukrytego skarbu. Na początku rywalizacji otrzymają też do złożenia busa albo np. balon, które przydadzą się w drugiej częsci zabawy. Uczestnicy opuszczą wtedy dom. Na 3-4 tygodnie wyruszą w egzotyczną podróż w poszukiwaniu skarbu.

Producenci zabiegają, by "New Babilon" transmitowany był we wszystkich krajach, skąd pochodzić będą uczestnicy. W Polsce taką ofertę złożyli Polsatowi. Międzynarodowa publicznosć za pomocą SMS-ów głosować będzie na swoich faworytów.

gazeta.pl/luty 2007
https://showmag.info/forum/index.php?topic=1093.msg14134#msg14134
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

chatiflatt

A tak poza tym, pomysł bardzo innowatorski, ale nie podoba mi się - wchodzimy w realną rzeczywistość "matrixa", "the sims" i "avatara", która do tej pory była czystą. "Aby zdecydować, jakie majtki ma założyć jutro rano Anna polub na Facebooku jeden z pięciu obrazków". Do czego będą uczestnicy żeby zjeść jabłko lub założyć świeżą bieliznę?

Polecam brytyjski serial "Black mirror", drugi epizod "15 Million Merits".
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

Ediss

Fajnie mają, jakieś premierowe RS. Chociaż faktycznie przez to, że ma być to szklany dom i widzowie mają mieć aż taki wpływ na życie uczestników program wydaje się być nieco kontrowersyjny (u nas na pewno wywołałby falę krytyki), ale czymś trzeba zaskoczyć po tylu latach od premiery Big Brothera : D.

Damian

Dokładnie. Kiedyś szokowało samo podglądanie. Jestem ciekaw jak to wyjdzie w całości.




Damian

Całkiem fajny ten zwiastun. Jak myślicie jak będzie wyglądał dom? coś jak w BB że z ringami kamerowymi? czy może coś całkiem innego właśnie ze szklanymi szybami?


Toni

Dziesięć tygodni i dziesięć odcinków? W telewizji odcinek raz w tygodniu? Beznadzieja.
Co mi z live internetowego przekazu. Powinien być każdego dnia odcinek przedstawiający najważniejsze wydarzenia
z ostatniej doby tak jak w Big Brotherze.
Pozor! Velký bratr nikdy nespí!

Damian

Mnie się podoba. Ciekaw jestem domu!

mseptember

ha ha ha! się będzie można naoglądać, że hej!

Live Streaming
Mondays: 11pm – 3am ET
Tuesday – Thursday: 3pm – 4pm ET

https://abctheglasshouse.com/abc-glass-house-live-streaming-live-voting-begins-june-11th/

Toni

Koncepcja programu może i ciekawa lecz bez codziennych relacji nie podoba mi się.
Pozor! Velký bratr nikdy nespí!