[USA] American Idol

Zaczęty przez Showmag, Pt, 31 Gru 2004, 01:17:14

Showmag

5 kolejnych sezonów "American Idol"
Niedziela, 02.04.2006, 02:12

Paula Abdul może odetchnąć z ulgą, ponieważ jej kontrakt na udział w programie "American Idol" został przedłużony o kolejne trzy lata. Jurorka popularnego konkursu talentów była podobno bliska utraty posady, ponieważ szefom telewizji Fox coraz bardziej przeszkadzało jej kaprysne zachowanie i brak punktualnosci. Tymczasem gwiazda, która trafiła niedawno do szpitala z powodu przepracowania i wyczerpania, zapewnia, że cieszy się z perspektywy dalszych przekomarzań ze złosliwym Simonem Cowellem. "Uczestnicy naszego programu każdego tygodnia zaskakują mnie i inspirują. Oprócz tego bardzo się cieszę, że w najbliższych latach będę mogła nadal usadzać Simona"- mówi tancerka i piosenkarka. Obecnie w USA trwa emisja piątego sezonu "Idola". Na drugim miejscu pod względem ilosci zrealizowanych edycji znajduje się Polska (4 edycje). O ile jednak u nas "Idol" zakończył swój żywot, o tyle w Stanach planuje się kolejne edycje widowiska. W listopadzie 2005 roku Cowell zawarł z szefami telewizji kontrakt gwarantujący mu uczestnictwo w programie przynajmniej przez pięć kolejnych sezonów.

[Onet.pl]

Showmag

Taylor Hicks zwycięzcą "American Idol 5"
Poniedziałek, 29.05.2006, 00:32

W ubiegłym tygodniu w USA zakończyła się piąta edycja "American Idol". Zwycięzcą programu został 29-letni Taylor Hicks. W finale spiewający soulowe piosenki Hicks pokonał 22-letnią Katharine McPhee. Hicks został najstarszym zwycięzcą w historii programu. Dzięki 63 milionom głosów, wygrał kontrakt nagraniowy i otrzymał szansę na zostanie gwiazdą. "Spełniam swój amerykański sen"- powiedział po ogłoszeniu werdyktu. Hicksowi, na co dzień pracującemu jako tancerz w Birmingham w stanie Alabama, od początku nie dawano zbyt wielkich szans. Już w pierwszym odcinku z udziałem przyszłego Idola, juror Simon Cowell, skomentował jego występ mówiąc, że na pewno to nie Hicks zostanie idolem. Zakończona własnie edycja programu zyskała największą popularnosć, pomimo najmniejszej, zdaniem komentatorów rywalizacji między uczestnikami. Każdy odcinek "American Idol 5" oglądało ponad 28 milionów widzów. Finał widowiska sledziło 36,3 mln widzów, a ostatnie pół godziny programu - 42,9 mln. Finał cieszył się największą popularnoscią sposród wszystkich dotychczasowych. W przyszłym roku w USA będzie można oglądać "American Idol 6".

[Onet.pl]

alexander

29 lat... A co on taki siwy?

Luxis

Też mnie to dziwi :hmm: taki siwy i tylko 29 lat?? dziwne...
P.S.U nas też wygrał "stary" dosć uczestnik Maciej Silski...

Showmag

Pozew przeciwko "American Idol"

Adam Pick - twórca internetowej gry "Idol Go Home", pozwał do sądu telewizję FOX, Fremantle Media i producentów programu "American Idol". Pick utrzymuje, że wymyslił interaktywną grę fantasy, zatytułowaną "Idol Go Home", w której głosuje się na osoby, które mają opuscić konkurs. Użytkownicy mają również możliwosć prowadzenia blogów i publikowania zdjęć. Po zakończeniu prac nad grą i przekazaniu swoich pomysłów twórcom "Idola", Pick miał otrzymać odmowną odpowied. Twórca zdecydował się wówczas uruchomić program w Internecie, co z kolei spotkało się z ostrą reakcją ze strony "American Idol". Jednoczesnie, według tresci pozwu, osoby związane z widowiskiem skradły pomysły wykorzystane w grze. Pozew wpłynął w ubiegłym tygodniu do Sądu Najwyższego w Los Angeles.

[Onet.pl]

fryz22

Wiecie cos na temat kolejnej edycji "idola" w Polsce? Obejrzalbym znowu :yeah:
Ewentualnie mogliby dac zagranicznego "idola". Mysle ze znalazloby sie spore zainteresowanie widzow.

alexander

fryz22 niezły pomysł, obejrzałbym amerykańskie edycje "Idola"!! :yeah:

alexander

Ja też nie mam ochoty oglądać polskie edycji ale tą zagraniczną zobaczyłym!

podmark

Tyle, że ludzie wolą oglądać na ekranie swoich, a nie np. Amerykanów - zawsze w podswiadomosci jest to, że to jest Polak - bliżej jest mi do niego.

Rosa

No i jednak chociaż po częsci spiewaja nasze piosenki.

fryz22

Nie koniecznie Polacy wola ogladac swoich. Mysle ze nie macie tu racji.

Rosa

Ja bym chciał zobaczyć naszą kolejną edycję natomiast zagraniczne... pewnie że mozna ale to nie to. W programach takich jak Survivor, Amzing Race czy BB zagraniczne edycje są lepsze poprzez zaangażowanie większych pieniędzy a co za tym idzie lepsze widowisko. W Idolu czy to nasza czy to inna edycja wszędzie to wygląda tak samo wiec wybieram naszą.

Pudelek

Myslę, że emisja zagranicznej edycji ma sens tylko wtedy gdy nie było jeszcze krajowej wersji. Wtedy można potraktować taką emisję jako:
1 zapoznanie ludzi z danym programem
2 pokazanie czego ludzie mogą się spodziewać w krajowej edycji (o ile ta jest planowana)
3 sprawdzenie czy dany program podoba się telewidzom
Tak więc emisja zagranicznego Idola wydaje się być teraz bez sensu. Lepiej zrobić kolejną polską. Chociaż ja jestem przeciwny.

Showmag

Simon Cowell wkracza do branży filmowej
Simon Cowell zapowiada, że po podbiciu branży muzycznej jego następnym przedsięwzięciem będzie produkcja filmów.

Simon Cowell, znany z takich programów jak "Amercian Idol" i "The Factor X", ma nadzieję, że jego pierwszy projekt filmowy doczeka się realizacji już w przyszłym roku, ale na razie nie chce zdradzać żadnych szczegółów. "Na razie dopracowujemy scenariusz, a za rok powinnismy już rozpocząć produkcję filmu" - mówi.

[Onet.pl]

Showmag

Paula Abdul w reality show
Telewizja Bravo zapowiedziała powstanie serialu dokumentalnego o Pauli Abdul, wokalistce, tancerce i jurorce "American Idol".

"Hey Paula!" ma ujawniać kulisy prywatnego i zawodowego życia gwiazdy. Producentem reality show będzie Scott Sternberg, zas jego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

"Telewizja Bravo odniosła już niejeden sukces przybliżając widzom dynamiczne i kreatywne postacie, które spowodowały, że tętno popkultury jest dzis wyższe niż wczesniej" - mówi przedstawiciel telewizji. "Kariera Pauli doskonale odzwierciedla szaleństwo Hollywood jesli chodzi o telewizję, muzykę, taniec i styl życia. Widzowie będą mogli przyjrzeć się kobiecie z pierwszych stron gazet" - dodaje.

Kamery mają towarzyszyć wokalistce od początku prac nad szóstą edycją programu "American Idol", zobaczymy też jej działania związane z wypuszczeniem na rynek nowej serii kosmetyków, firmowanej jej nazwiskiem biżuterii, czy marki odzieżowej.

[Coming Soon / Onet.pl]