It's me or the Dog

Zaczęty przez Pudelek, Wt, 24 Lis 2009, 12:39:54

Pudelek

Cytat: TVN Style
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka? Nie w Wielkiej Brytanii. Tu, czworonogi gryzą, szczekają, pożerają i kradną.
Jeżeli nie utrudniają życia swoim właścicielom, przyczyniając się do rodzinnych konfliktów i siejąc spustoszenie we własnych domach, wybiegają na ulice i terroryzują przechodniów. Czas to skończyć!

Victoria Stillwell – treser psów podczas ostatnich dziesięciu lat swojej pracy zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w Stanach Zjednoczonych, nie spotkała psa, który by jej nie uległ. Victoria nie czuje strachu przed czworonogami. W niespełna minutę jest  w stanie zapanować nad każdym psem. Ma tylko jeden cel - sprowadzić najbardziej nieznośne i najgorsze pupile w Anglii z powrotem na właściwą drogę.

Dwa wielkie, 45-kilogramowe labradory czy sześć szczekliwych małych kundli? Psy nieznośne, gryzące, agresywne. Psy, których nie można nawet na chwilę spuścić z oka, aby nie zjadły stołu, zniszczyły sofy czy zagryzły sąsiada. Oto nowi podopieczni Victorii. W każdym odcinku treserka odwiedza rodzinę, której życie zostało wywrócone do góry nogami właśnie z powodu psów. Proste triki, zmiana diety i przyzwyczajeń czworonogów – to klucz do sukcesu. Jednak przede wszystkim Victoria uczy właścicieli jak mądrze postępować ze swoim psem. To oni w znacznej mierze są odpowiedzialni za fatalne przyzwyczajenia pupili.   
,,Ja albo mój pies" w Anglii cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy powstanie aż czterech serii programu

Kolejny program który namiętnie oglądam na TVN Style. Wytresowanie (wyuczenie) psa pewnych zasad i zachowań to prostsza sprawa niż by się wydawało. Polecam wszystkim właścicielom psów i jeszcze bardziej tym, którzy w przyszłości mają zamiar je posiadać.

chatiflatt

Ja posiadam obecnie dziesięciomiesięczną amstaffkę, oglądam ten program kiedy na niego natrafię, i śmieszy mnie, że problemy z którymi my walczyliśmy przez kilka miesięcy [np. skakanie na ludzi, sikanie w domu, niszczenie rzeczy w mieszkaniu] Victoria zwalcza jednego dnia.
Nie da się 'wytłumaczyć' psu jednego dnia, że jak pan wychodzi to za dwie godziny powróci. A Victoria to potrafi :)
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

Pudelek

To nie tak. Victoria też miała czasem po dziesięć podejść aż pies zrozumiał o co chodzi. Ona tylko pokazuje co ma robić właściciel w danej sytuacji (zwykle wielokrotnie), a później wszystko zależy od  systematycznej pracy właściciela bo wiadomo, że jeden dzień nie wystarczy.

chatiflatt

nie nie nie.
Oglądałem odcinek, w którym pies miał problem z atakowaniem każdego, kto wchodził do domu właścicieli - obszczekiwał i skakał na osobnika. Victoria kazała wyjść na jakiś czas właścicielom z domu i pójść na spacer. Kiedy wrócili, Victoria poprosiła swojego pomocnika, by zapukał i wszedł do domu. Pies siedział spokojnie w miejscu, obserwował i nie obszczekiwał. Właściciele byli wniebowzięci! Potem oczywiście pokazała, jakich metod użyła, by osiągnąć ten efekt, ale
Czego więc uczy ten program? Tego samego co Superniania, że w krótkim czasie można zmienić zachowania. A to nieprawda. Programy te pokazują bardzo przydatne metody behawioralne, ale czasem brakuje przekazu - powtarzaj cały czas.
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

Showmag

Coż tu za dyskusja się nawiązała :) Nie sądzilem, ze i takie rzeczy się produkuje.
Nic tylko będę musiał zapoznać się z tym programem, gdy tylko zdecyduję wprowadzić w życie plan kupienia psa :)

Szkoda, że to takie mało popularne, w Sieci ciężko znalezc.

chatiflatt

Obecnie możesz obejrzeć ten program na TVN Style.
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

Pudelek

Cytat: chatiflatt w Wt, 24 Lis 2009, 21:37:12
Czego więc uczy ten program? Tego samego co Superniania, że w krótkim czasie można zmienić zachowania. A to nieprawda. Programy te pokazują bardzo przydatne metody behawioralne, ale czasem brakuje przekazu - powtarzaj cały czas.

No właśnie ten przekaz pojawia się w każdym odcinku!!! Victoria po krótkim instruktarzu zabiera się i zawsze przypomina, że teraz wszystko zależy od systematyczności pracy właścicieli z pupilami! A po jakimś czasie wraca by zobaczyć efekty ich pracy, a nie tego co pies zapamiętał ze spotkania z Nią!

Showmag

Cytat: chatiflatt w Wt, 24 Lis 2009, 23:01:50
Obecnie możesz obejrzeć ten program na TVN Style.

Nie dało się przeoczyć w 1. poście. Uwierz lub nie, ale w dzisiejszych czasach są osoby, ktore nie potrzebują multum niepotrzebnych kanałów, bo w ogóle nie korzystają z telewizora :)

chatiflatt

"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston


Pudelek

Seria piąta obecnie emitowana na TVN Style trochę mnie zawiodła.
Na początek wyjątkowo źle dobrana czołówka. Niby taka nowoczesna ale wygląda jakby wszystko kręciło się wokół Victorii.
Program wydłużono  z półgodzinnego do godzinnego i w tym momencie całość ma układ podobny do "Superniani". Victoria pokazuje i odjeżdża, a po kilku dniach znowu wraca na kolejne poprawki.
W zasadzie sposoby tresury takie same co zwykle. Nie dziwię się, że w kolejnych seriach programu Victoria zajmie się innymi problemami; między innymi psami z nadwagą.

Odcinki można oglądać online: https://vod.onet.pl/ja-albo-moj-pies,1591,serial.html lub poszukać tu i tam. Wiem, że  ktoś ma je zachomikowane :D


chatiflatt

Ale to wersja amerykańska, więc czołówka jest "pod amerykanów".
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston