Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us

 • 87 odpowiedzi
 • 17456 wyświetleń
*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • http://www.showmag.info
Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us
Wto, 04 Maj 2010, 00:01:46
Tylko nas dwoje: eliminacja Grzegorza Halamy i Małgorzaty Ostrowskiej była ustawiona?
http://www.showmag.info/2010/05/04/tylko-nas-dwoje-eliminacja-grzegorza-halamy-i-malgorzaty-ostrowskiej-byla-ustawiona/

*

Offline chatiflatt

 • *
 • 2360
 • Fall In Love
Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us
Wto, 04 Maj 2010, 17:16:45
Informacja z Faktów po południu / TVN24:

***

Stołeczna prokuratura oskarżyła Dodę o obrazę uczuć religijnych innych osób. Chodzi m.in. o określenie autorów Biblii mianem "naprutych winem i palących jakieś zioła". Popularnej piosenkarce grozi za to do 2 lat więzienia.

- 30 kwietnia akt oskarżenia wobec Doroty R. został skierowany do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa - powiedziała wiceszefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów Anna Wereszczyńska. Prokurator dodała, że za postawieniem zarzutów i oskarżeniem przemawiała treść opinii biegłych powołanych przez prokuraturę - językoznawcy i dwóch biblioznawców (świeckiego i duchownego).

Polska Agencja Prasowa dowiedziała się nieoficjalnie, że opinie częściowo uznają, iż Doda znieważyła publicznie przedmiot czci religijnej (co jest warunkiem uznania przestępstwa obrazy uczuć religijnych innych osób). - Biblia jest przedmiotem czci dla chrześcijan - przypomniał w swej opinii biegły duchowny.

Doda złożyła wyjaśnienia. Nie wiadomo, czy się przyznała

Prokurator Wereszczyńska przyznała, że zarzut postawiono Dodzie 21 kwietnia (o czym wtedy nikt nie informował). Nie zdradziła, czy przesłuchana w charakterze podejrzanej piosenkarka przyznała się do zarzutu. Wereszczyńska powiedziała jedynie, że złożyła wyjaśnienia.

Latem 2009 r. w wywiadzie prasowym 26-letnia Doda, mówiąc o Biblii, stwierdziła, że "bardziej wierzy w dinozaury niż w Biblię", bo - jej zdaniem - "ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła". Dopytywana, o kim mówi, dodała: "o tych wszystkich gościach, którzy spisali te wszystkie niesamowite historie".

Zawiadomienie od szefa Komitetu Obrony przed Sektami

Zawiadomienie do prokuratury złożył przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak. Zarzucił Dodzie przestępstwo znieważenia przedmiotu czci religijnej i obrażenia uczuć religijnych m.in. chrześcijan i żydów. Powołał się na artykuł Kodeksu karnego, który stanowi: "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

W sierpniu 2009 r. mokotowska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, uznając, że wypowiedź Dody nie kwalifikuje się jako przestępstwo obrazy uczuć religijnych. Potem Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa uwzględnił jednak zażalenie Nowaka na tę decyzję, uznając ją za przedwczesną. Sąd nakazał prokuraturze podjęcie śledztwa, powołanie biegłych językoznawcy i religioznawcy oraz przesłuchanie Dody i Nowaka.

mac,tka//kdj

http://www.tvn24.pl/0,1654805,0,1,doda-oskarzona-o-obraze-uczuc-religijnych,wiadomosc.html
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston


*

wb1

Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us
Pią, 07 Maj 2010, 18:36:25
Szczerze powiedziawszy mam nadzieję, że nie będzie kolejnej edycji "Tylko nas dwoje". Liczę, że Polsat w soboty będzie pokazywał jakiś reality-show i powalczy z TVN-em o oglądalność.

*

Offline chatiflatt

 • *
 • 2360
 • Fall In Love
Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us
Sob, 08 Maj 2010, 22:40:50
Dwa tygodnie temu sfałszowano wyniki, żeby Halama mógł odpaść i wystąpić na Płockiej Nocy Kabaretowej. Dziś produkcja przeszłą samą siebie - pary zajmujące ostatnie miejsca w punktacji jury, w łącznej punktacji wygrały, dostając się do finału. W programie tym głosuje się bardziej na gwiazdy-nauczycieli niż na śpiewającą pogodynkę, tym bardziej dziwi fakt odpadnięcia Kaśki Cerekwickiej, która świetnie zaśpiewała obie piosenki i miała najwięcej pkt, oraz pozostania pogodynki i Delfina, którego "czarnych oczu" nikt już nie pamięta.
Ale Wiśniewska wygadała się niechcący. Kiedy Kałamaga zapytał w white roomie, jak uważa, która z par przejdzie do finału?, Wiśniewska odpowiedziała lekko drwiąco "No chyba Paulina i Iwan, nie? Ja stawiam na tę parę".

TVN promuje swoje pogodynki w TzG, Polsat postanowił zrobić to samo w TnD.

Btw, Nina powinna wyciągnąć wnioski z zatrudnienia Dody i Karolaka i nigdy więcej nie zapraszać ich do jakiejkolwiek współpracy. Zwłaszcza "szpary". Oboje pokazali dziś, ze mają ten program, tę stację i ludzi tam pracujących głęboko w d*pie.
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

*

brotherfan

Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us
Nie, 09 Maj 2010, 10:32:24
wb1, także chciałbym żeby Polsat pokazał jakiś reality-show...może po tylu próbach pobicia TVN-u programami rozrywkowymi przyszedł czas na RS xD? Co do ostatniego odcinka - myślałem że będzie ciekawiej. Wkurzyłem się, jak usłyszałem, że Pudzian przechodzi do finału...przez niego odpadli moi faworyci (Radek i Kasia).
Na finałowy odcinek każda z par musi przygotować 4 piosenki...czyli tak jak w JOŚ - Pojedynek Mistrzów :).  Mam nadzieję, że jesień będzie udana dzięki jakiemuś RS.


*

DK

Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us
Nie, 16 Maj 2010, 11:32:13
Obejrzałem trochę wczorajszego finału i powiem tyle, Mam nadzieję że nie powstanie 2 edycja.

*

ruma1992

Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us
Nie, 16 Maj 2010, 23:00:01
"Just the two of us" (choć nie wiem po co ten ang. tytuł) to kolejny program z serii gwiazdka bawiąca się w profesjonalistę, również mam nadzieję że kolejne edycje nie powstaną...Zapełniają tylko czas antenowy ciekawszym serialom itp.*

DK

Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us
Pon, 24 Maj 2010, 15:54:58
Szczerze to mnie dziwi że tak słaby program jak TnD wygrał oglądalnością z świetnym serialem jakim jest Usta Usta.