Inne reality game shows

Zaczęty przez Showmag, Śr, 22 Cze 2005, 23:57:58

Showmag

Gwiazdy reality shows w jednym programie
Czwartek, 23.06.2005, 00:02

Amerykańska stacja telewizyjna Bravo zamierza wyemitować wielkie widowisko, w którym wemie udział ponad 50 gwiazd z 20 programów reality shows. W "Bravo's All-Star Reality Reunion" wystąpią bohaterowie takich widowisk jak: "The Amazing Race", "American Idol", "The Apprentice", "Average Joe", "The Bachelor", "Big Brother", "For Love or Money", "The Joe Schmo Show", "Last Comic Standing", "Project Runway", "The Real World", "Showbiz Moms & Dads", "Survivor", "Temptation Island" i innych. Program pojawi się na antenie Bravo w czwartym kwartale tego roku.

[showmag.info]

Showmag

Kto wystąpi w "All-Star Reality Reunion"?
Wtorek 28.06.2005, 15:36

W tym roku amerykańska stacja Bravo zamierza wyemitować wielkie widowisko, w którym wemie udział ponad 50 gwiazd z 20 programów reality shows. Wiadomo już, że w "Bravo's All-Star Reality Reunion" wystąpią: Chip i Kim oraz Charla i Myrna z programu "The Amazing Race", Nikki McKibbin i Ryan Starr z "American Idol", Brittany Brower z "Americas Next Top Model", Heidi Bressler i Bradford Cohen z "The Apprentice", Adam Mesh z "Average Joe", Tina 'Fabulous' Panas z "The Bachelor", Will Kirby i Mike 'Boogie' Malin z"Big Brother", Evan Marriott "Joe Millionaire", Matt Kennedy Gould z "The Joe Schmo Show", Wendy Pepper z "Project Runway", Coral Smith i Mike 'The Miz' Mizanin z "The Real World", Theo Vonkurnatowski z "Road Rules", Duncan Nutter "Showbiz Moms & Dads", Richard Hatch i Susan Hawk z "Survivor", Rachel Love Frasier "The Swan" oraz Valerie Penso z "Temptation Island". Wszyscy uczestnicy programu będą znani 17 sierpnia.

[showmag.info]

podmark

Na swiecie popularnosć odnosi kolejny program z gatunku reality show - "Paradise Hotel", w którym grupa ludzi prowadzi hotel, który znajduje się w egzotycznym i urokliwym miejscu. Program - z tego co wiem- był emitowany już w Norwegii, Danii a teraz jest w Holandii.

podmark



Ja dopiero teraz się dowiedziałem, że mutacja "BB" - "Big Diet" doczekała się w Holandii aż dwóch edycji. Ja uważałem, że była to zupełna klapa tak jak w Niemczech, ale powstały dwa sezony. Teraz (o ile się nie mylę) podobny program leci na jakims amerykańskim kanale, tam też są puszyste kobiety i walczą z kilogramami.

Showmag

"The 70's Hous" w MTV Polska
Sroda, 28.12.2005, 14:09

Jak wyglądało życie młodych ludzi 30 lat temu, zanim wynaleziono telefony komórkowe, odtwarzacze CD czy Internet? Ile tak naprawdę współczesna młodzież wie o "różowych latach 70-tych" i do jakich poswięceń jest gotowa, aby wygrać 70-tysięcy dolarów? Tego wszystkiego widzowie MTV Polska dowiedzą się z nowego programu "The 70's House". Jest to zwariowany reality show z udziałem 12 ochotników, którzy na kilka tygodni przenoszą się do wielkiego domu rodem z lat 70-tych. Od tej pory muszą żyć dokładnie tak, jak robiła to młodzież w latach 70-tych: nosić takie same stroje, jesć takie same potrawy, brać udział w identycznych zajęciach i spędzać czas, oddając się tym samym rozrywkom, a nawet... używać tych samych zwrotów i okresleń, charakterystycznych dla tamtej epoki. Uczestnicy będą karani za każdą próbę złamania tych zasad, z opuszczeniem programu włącznie, a to oznacza rezygnację z wygodnego życia i ukochanych gadżetów. Osoba, która przetrwa, otrzyma 70 tysięcy dolarów oraz... roczny zapas wosku do polerowania samochodów Turtle Wax. W programie goscinnie pojawią się również gwiazdy tamtych lat, takie jak: Erik Estrada ("The Naked Truth"), Deney Terrio ("Gorączka Sobotniej Nocy"), czy Jimmy Walker ("Love Boat"). Program "The 70's House" można oglądać w MTV Polska od 14 grudnia.

[MTV Polska]

Showmag

Inny internetowy reality show - "Vite Spiate" (z kamerami live) można sledzić pod adresem: www.vitespiate.com
Aby móc oglądać uczestników, nalezy się najpierw zarejestrować - jest to program, który mozna oglądać wyłącznie w Sieci, a biorące w nim udział osoby mogą każdego dnia na 10 godzin opuszczać zamieszkiwany dom.

Showmag

Brytyjska księżna poprowadzi reality show

Brytyjska księżna Sarah Fergusson prawodpodobnie zostanie gospodynią nowego reality show o odchudzaniu, podczas którego będzie wprowadzać się do domów otyłych rodzin. Była żona księcia Yorku Andrzeja otrzymała tę propozycję od brytyjskiej sieci telewizyjnej Channel 4. "Sarah jest bardzo podekscytowana tym projektem i chętnie wemie w nim udział. Sama straciła w przeszłosci dużo zbędnych kilogramów i teraz wygląda rewelacyjnie, więc chciałaby pomóc innym rodzinom próbującym walczyć z nadwagą. Zgromadziła ogromną wiedzę na temat odchudzania i zdrowego odżywiania, więc będzie mogła ją wykorzystać w pomaganiu innym grubasom"- mówi pracownik stacji. Wczesniej Sarah uczestniczyła w kilku programach w telewizji amerykańskiej i bardzo podobała jej się taka praca. "Teraz czuje się na siłach, aby powrócić do Wielkiej Brytanii i poprowadzić nowe programy. To bardzo miła i otwarta kobieta, więc publicznosć na pewno ją polubi"- dodaje pracownik Channel 4.

[Onet.pl]

---

Wiosenne reality shows w MTV Polska

17 marca MTV Polska wprowadzi wiosenną ramówkę, zawierającą nowe programy typu reality shows. W niedzielę na antenie stacji będzie można oglądać widowisko "Date my Mom", w którym zobaczymy mężczyzn umawiających się na "randki" z matkami swoich potencjalnych dziewczyn. Program pokaże, czy przez mamę można trafić do serca swojej ukochanej. Z kolei w reality show "Ryki z bryki" ukryta w samochodzie kamera sledzić będzie zachowania kierowców. Na wiosnę pojawią się także nowe odcinki "Dismissed", "Penetratorów", "Pimp My Ride" oraz "Laguna Beach".

[showmag.info]

podmark

Cos o zupełnie nowym reality w Hiszpanii - wydaje sie być ok, tylko mi ta nieswiadomosć uczestników nie pasuje - jak mogą być obserwowani przez ukryte kamery, skoro sami sie zgłosili do reality show ??  :plask:  :hmm:  :nie!:
A zresztą - sami przeczytajcie :)
Cytat: "Medialink"Hiszpańska Antena 3 rozpoczęła emisję nowego reality-show - Wolnosć kontrolowana. Uczestnikami audycji są młodzi ludzie w wieku od 18 do 24 lat, którzy chcą rozpocząć samodzielne życie, a dotychczas znajdowali się pod opieką rodziców.
Czternastu zawodników show (siedem dziewczyn i siedmiu chłopaków) zamieszkało razem na dwadziescia dni. Podczas tego okresu mają wykazać się odpowiedzialnoscią oraz gotowoscią do egzystencji w pojedynkę. Młodzi ludzie, którzy występują w Libertad vigilada muszą poradzić sobie z codziennymi obowiązkami: sprzątaniem, gotowaniem oraz trudniejszymi zadaniami, np. opieką nad dzieckiem.

Wybrańcy posiadają całkowitą wolnosć przy podejmowaniu decyzji dotyczących programowego życia. Nie wiedzą jednak, że ich poczynania są nieustannie kontrolowane i sledzone przez rodziców, którzy za posrednictwem ukrytych kamer towarzyszą im zarówno podczas wykonywania codziennych zadań, jak i przy bardzo prywatnych sytuacjach.

Rodzina uczestników ma duży wpływ na kształt audycji. Od jej decyzji i oceny w dużej mierze zależy pozostanie w programie ich dzieci. Zwycięzca programu zamieszka samodzielnie w wynajętym na rok apartamencie.

Antena 3 będzie emitowała program w póne poniedziałkowe wieczory, jeżeli show będzie cieszyć się zainteresowaniem, nadawca nie wyklucza przeniesienia docu-reality na godziny popołudniowe. Format swoją premierę miał we francuskiej stacji M6, hiszpańska telewizja zapowiada jednak, że jej edycja będzie o wiele bardziej kontrowersyjna.


To mój 1600 post  :buzz:  :yeah:

Luxis

Jak byłem w Niemczech jakies 3 tyg. temu to oglądłem tam na RTLu fajny program: 10 najbardziej spektakularnych reality shows. (Ta seria 10 mit, jest zawsze w piątek o 20:15) też był np. odcinek, 10 największych skandalów muzycznych. Przypomnieli tam .m.in pierwszą edycję niemieckiego Big Brothera, pokazywali jak uczestnicy teraz wyglądają. Ale ku mojemu zdziwieniu nie wygrały najbardziej skandaliczne reality shows swiata... :/ Oto kolejnosć od 10 do 1 miejsca:
10.Jakis ruski show, w którym mężczyni przeistaczali się w kobiety - nieznam go.
9.Na tym miejscu znany nam reality show czeski o podglądaniu goryli.
8.Znajduje się tu japoński reality show, w którym przez kilka tygodni czy miesięcy facet Nasubi cały czas był nagi, wszedzie chodził nago.
7.No i tu moje największe zaskoczenie, bo powinno to być w co najmniej pierwszej trójce, a nie jest. Wszystko o Miriam z Anglii okupuje to niesprawiedliwe moim zdaniem miejsce.
6.Znów ruski show, tym razem jest to program o poscigach - Razzia. Policja jeżdzi i sciga. Kompletnie ten program nie powinien się tu znaleć :/
5.Space Cadets z Anglii. Jest to ten reality, w którym kandydaci na kosmonautów nabrali się, że są w Rosji, a byli w Studiu Channel 4 cały czas, a to żart.
4.Bootcamp z USA. To program, typu reality show, że 16 ludzi katuje się psychicznie i fizycznie na trudnej wyprawie, żeby stać się silneijszym człowiekiem.
3.No i tu Big Brother. Nie musze chyba nic mówić. :P
2.Jakis program z Ameryki - Cheaters. To jest program, gdzie ludzie zatrudniają telewizje, żeby pomogła im nakryć na gorącym uczynku zdrady swojego partnera/partnerke. Absolutnie nie powinno być na 2 miesjcu.
No i miesjce 1. Jestem gwiazdą - zabierzcie mnie stąd! No faktycznie program pokazuje prawdziwe oblicza znanych gwiazd. Powinno być w 1 trójce ale nie az na 1 miejscu. Program był prawdopodobnie tylko w Anglii, Niemczech i Ameryce. Tak podał RTL, ale wątpie, ze to prawda. Ma ktos szczegółowe info??

No i podsumowując, RTL sie tym razem nie spisał, fatalnie dobrał miejsca i brak choć jednego programu ze Szwecji, a tam jest pełno programów dobrych. Brakuje choćby w zestawieniu Rosyjskiej Ruletki Browna, Survivora, No Amazing Race może nie, ale Agent na pewno, Gay Amry też powinno być, i inne tego typu programy ze Skandynawii.  :ice:
:bravo:
:nie!:

podmark

Emisję programu reality show z udziałem dziesięciorga włoskich deputowanych, przygotowuje komercyjna telewizja Mediaset należąca do Silvio Berlusconiego.

Wiadomosć tę ujawnił włoski tygodnik "L'Espresso" w najnowszym wydaniu. Jesli reality show dojdzie rzeczywiscie do skutku, to wezmą w nim udział najbardziej malownicze i kontrowersyjne osobistosci życia parlamentarnego we Włoszech. Według tygodnika, prace nad projektem trwają w telewizji byłego premiera od dłuższego czasu, ale wciąż nie zapadła ostateczna decyzja, czy zostanie on zrealizowany. Plany te zaaprobował już wiceprezes Mediaset, syn byłego szefa rządu Piersilvio Berlusconi.

Zgodnie z złożeniem "parlamentarnego reality show", pięć deputowanych i pięciu deputowanych mieszkałoby w tym samym domu przez 1 lub 2 tygodnie. Ze względu na parlamentarne obowiązki, czas izolacji uczestników od swiata zewnętrznego byłby znacznie krótszy, niż w podobnych programach tego typu. Według "L'Espresso", autorzy chcieliby zaprosić do udziału w programie takich parlamentarzystów, jak: przywódczyni małej prawicowej partii Alessandra Mussolini, polityk partii Zielonych Paolo Cento, zadeklarowany homoseksualista Franco Grillini, energiczna działaczka Sojuszu Narodowego Daniela Santanché, słynny transseksualista Wladimir Luxuria i znany z ostrego języka oraz skrajnych poglądów Daniele Capezzone z partii Radykałów.

[PAP]

Showmag

Michael Jackson i reality show
Michael Jackson wpadł na pomysł, by sprzedać swoje ranczo "Neverland" amerykańskiej telewizji. Jego zdaniem byłoby ono doskonałym miejscem na nakręcenie nowego reality show "Million Dollar Listing: Hollywood".

Piosenkarz ma nadzieję, że ranczo, wyposażone w wesołe miasteczko oraz opustoszałe dzisiaj zoo, znajdzie dobrego kupca. Obecnie Jackson wciąż pracuje nad swoją nową płytą. W nagraniach pomaga mu Will.I.Am z Black Eyed Peas.

[Onet.pl]

Showmag

Włochy: kary za reality shows
Włoska telewizja publiczna RAI i komercyjna Mediaset zostały niedawno ukarane grzywnami w wysokosci po 100 tysięcy euro za blunierstwa i przekleństwa, jakie padły w nadawanych programach typu reality shows.

Urząd do spraw Komunikacji ukarał stacje za obraliwe wypowiedzi w emitowanym w RAI programie pod tytułem "Wyspa Sław" (L'Isola Dei Famosi") i kolejnej edycji "Wielkiego Brata" w telewizji należącej do byłego premiera Silvio Berlusconiego. Jak wyjasniono w uzasadnieniu, kary nałożono za łamanie zasady szacunku dla uczuć religijnych i ochrony nieletnich. Do wyjątkowo wulgarnej obrazy uczuć religijnych doszło w listopadzie 2005 roku, w jednym z odcinków programu "Big Brother", w którym uczestnik obraliwie wyrażał się o Bogu. Został za to natychmiast wyrzucony z programu. Za jego zachowanie przeprosiło oficjalnie kierownictwo Mediaset. Z kolei w padzierniku 2006 roku doszło do skandalu podczas transmisji z wyspy na Karaibach, gdzie znajdowali się uczestnicy "Wyspy Sław", bijącego rekordy popularnosci show w drugim kanale RAI. Blunierstwa dopuscił się uczestniczący w programie komik i aktor Massimo Ceccherini. Jak się podkresla, kary administracyjne, choć niezbyt wysokie, są kolejnym argumentem dla licznych przeciwników programów reality shows, domagających się ich zdjęcia z anteny, zwłaszcza w telewizji publicznej.

[Gazeta.pl]

Showmag

Chiny: "nie" dla reality show
Chińskie media mają być wolne od "wulgarnych reality show" - ostrzegł w sobotę Wang Taihua, szef Państwowej Administracji Radiowej, Telewizyjnej i Filmowej.

Zdaniem szefa regulatora chińskich mediów, który decyduje o programie telewizyjnym w Państwie Srodka, było już zbyt wiele widowisk tego typu - dlatego częsć z nich ma zostać zlikwidowana. Te programy, które pozostaną, mają być znacznie lepszej jakosci. Pierwszym "reality show", który zrobił furorę w Chinach, był wyswietlany w 2005 roku klon "Idola". Od jego zakończenia w tamtejszej telewizji pojawiło się ponad 500 programów typu reality shows. Na razie nie wiadomo, które stacje miałyby zakończyć ich emisję.

[Gazeta.pl]

podmark

To ja wkleję artykuł, który znalazłem w archiwach "Gazety.pl" - mianowicie o programie, który chyba nigdy nie powstał, ale za to z opisu wydaje mi się bardzo dobry :)

Cytat"New Babilon" to pierwszy w historii reality show, w którym wystąpią uczestnicy różnych narodowosci. Na kilka tygodni zamknięci zostaną we Wrocławiu w specjalnie wybudowanym Szklanym Domu
Program prawdopodobnie już od grudnia realizować będzie firma ATM, producent "Swiata według Kiepskich" czy ostatnio "Baru". "New Babilon" powstanie na zamówienie rosyjskiej telewizji komercyjnej TV S. - Jestesmy dopiero na etapie rozmów, ale sfinalizujemy je najdalej za dwa tygodnie - mówi Tomasz Kurzewski, współwłasciciel ATM-u. - Rosjanie wybrali nas, bo w całej Polsce tylko my spełniamy warunki techniczne konieczne do realizacji tak poważnego międzynarodowego projektu.

Casting do "New Babilon" trwać będzie przez miesiąc w wielu krajach na całym swiecie. Następnie młodzi ludzie różnych narodowosci zamknięci zostaną na 5-6 tygodni w Szklanym Domu. Jego lokalizacja we Wrocławiu jest jeszcze nieznana. Przez przezroczyste sciany będziemy mogli sledzić życie domowników. Zawodnicy mają za zadanie porozumieć się, mimo że nie znają swoich języków i wychowywali się w różnych kulturach. Wspólnie muszą rozszyfrować wiadomosć, która doprowadzi ich do ukrytego skarbu. Na początku rywalizacji otrzymają też do złożenia busa albo np. balon, które przydadzą się w drugiej częsci zabawy. Uczestnicy opuszczą wtedy dom. Na 3-4 tygodnie wyruszą w egzotyczną podróż w poszukiwaniu skarbu.

Producenci zabiegają, by "New Babilon" transmitowany był we wszystkich krajach, skąd pochodzić będą uczestnicy. W Polsce taką ofertę złożyli Polsatowi. Międzynarodowa publicznosć za pomocą SMS-ów głosować będzie na swoich faworytów.

arturxd

opis wydaje sie bardzo fajny. Pewnie bedzie tak jak w celebrity bb, ale ludzi to kreci.
mam nadzieje ze polsat wyda ten program, to bylby przelom :PP