Selekcja

Zaczęty przez Showmag, Pn, 09 Cze 2008, 00:46:03

Showmag

"Selekcja" - survival show w TV4
Pod koniec czerwca Czwórka rozpocznie emisję 8-odcinkowego programu typu survival show, zatytułowanego "Selekcja". Widzowie śledzić będą zmagania 12 uczestników biorących udział w ekstremalnej grze terenowej, którzy chcą sprawdzić swoją fizyczną i psychiczną wytrzymałość w zadaniach opartych na programach szkoleniowych elitarnych jednostek szturmowych.

"Selekcja" to gra organizowana od dziesięciu lat na poligonie w Drawsku Pomorskim. Jej uczestnicy mogą mieć przy sobie tylko niezbędny ekwipunek, a wodę i jedzenie dostają od instruktorów o wyznaczonych porach. Nagrodą dla zwycięzcy jest tylko uścisk dłoni majora rezerwy Arkadiusza Kupsa, twórcy systemu walki kontaktowej Combat 56, który jest gospodarzem gry.

"Selekcja" odbywa się od jedenastu lat, a kilka ostatnich edycji było pokazywanych na antenie TVP2. W zeszłym roku Telewizja Publiczna wycofała się ze współpracy z organizatorami imprezy. Odcinki emitowane przez Czwórkę będą stanowiły relację z dziesiątej edycji. Program emitowany będzie w środy o 20:00 w TV4, począwszy od 25 czerwca. W dniu premiery stacja wyemituje aż dwa odcinki widowiska.

podmark

Dwójka nie chciała emitować kolejnej serii tego kitu to Czwórka przejęła.

Nic ciekawego - ludzie (najczęściej puste mięśniaki) chcą "wypróbować siebie" i decydują się na trudny sprawdzian.

Jeżeli ktoś lubi kupę mięśni, brud, odciski na stopach, do których kamera się wprost przytula to niech ogląda. Moim zdaniem nie warto.

maniakTV

Boże ten ''kicior'' ( :los: )? Może poprawi wyniki Czwórki chociaż szczerze w to wątpię. Już lepsze byłoby reality-show z alkoholikami - swoją drogą ciekawe dlaczego nie wyprodukowali... Ale to już inny temat.

Yocco

Cytat: podmark w Pn, 09 Cze 2008, 00:51:37

Nic ciekawego - ludzie (najczęściej puste mięśniaki)
Co to za bzdury? Czy Ty w ogóle znasz kogoś kto uczestniczył w Selekcji?

Cytat: podmark w Pn, 09 Cze 2008, 00:51:37Jeżeli ktoś lubi kupę mięśni, brud, odciski na stopach, do których kamera się wprost przytula to niech ogląda. Moim zdaniem nie warto.
No, tak. Lepiej tyć przed telewizorem oglądając jakieś big brothery i gwiazdy.

podmark

Cytat: Yocco w Pn, 09 Cze 2008, 11:56:16
Co to za bzdury? Czy Ty w ogóle znasz kogoś kto uczestniczył w Selekcji?
No faktycznie, sami intelektualiści tam biorą udział. Oczytani, z ogromną wiedzą o świecie, polityce. Heheh.
Ktoś inteligentny nie zgadza się, by nic nie znaczyć, a przez tydzień czasu być jedynie NUMEREM - tam się nie liczy imię, czy nazwisko - tam masz numer. Przecież to ujmuje ludzkiej godności - oni sobie robią Auschwitz na własne życzenie. Faktycznie - bardzo mądrzy ludzie...
Ale masz rację - osobiście nie znam nikogo, kto uczestniczył w Selekcji. Nie obracam się (dzięki Bogu) w takim towarzystwie.
CytatLepiej tyć przed telewizorem oglądając jakieś big brothery i gwiazdy.
Każdy ogląda to, co lubi. A kto tyje ten tyje. Do mnie się to nie odnosi.

Yocco

To teraz pojechałeś po żołnierzach zawodowych.
Auschwitz? W Auschwitz ludzie byli zniewoleni, a w Selekcji mają wybór - w każdej chwili mogą zrezygnować. Bycie numerem jest elementem szkolenia, po ty by uczestnik zrozumiał, że teraz liczą się jedynie jego umiejętności, a nie nazwisko, pozycja społeczna, kolor skóry, płeć czy wiek. Kto sam nigdy nie trenował wyczynowo, ten sobie nie zdaje sprawy ile to wymaga wysiłku, siły woli, mocnej psychiki. A jak kogoś nie znasz, to się nie wypowiadaj o ich inteligencji, bo tylko obrażasz ludzi.

chatiflatt

Chyba przesadzasz, Podmark. To że Ty czy ja nie poszlibyśmy na taki surwiwal, nie oznacza wcale, że od razu wyłaniamy sie spośród hordy żądnych przygody facetów jako inteligenci. Poza tym, nie można wszystkich sprowadzać do jednego poziomu - jak daje sobą pomiatać na takim wyjeździe to jest nieoczytany, inteligentny inaczej, nie zna się na polityce itp. Jakbym poszedł do woja to też przez jakiś okres musiałbym wykonywać idiotyczne rozkazy, których wykonanie niczego mnie nie nauczy, nie przyda się w życiu na pewno. A to nie oznacza, że nie jestem oczytany, jak piszesz.

Cytat: Podmark
Ktoś inteligentny nie zgadza się, by nic nie znaczyć, a przez tydzień czasu być jedynie NUMEREM - tam się nie liczy imię, czy nazwisko - tam masz numer. Przecież to ujmuje ludzkiej godności - oni sobie robią Auschwitz na własne życzenie. Faktycznie - bardzo mądrzy ludzie...

Kiedyś zastanawiałem się, jakby wyglądał taki mój pobyt w wojsku [z powodu wady -7 nie musiałem się o tym przekonywać, na szczęście]. A myślałem o tym dlatego, że w wojsku trzeba się podporządkować, nierzadko jakiemuś pijanemu i na oko prymitywnemu dowódcy, który karze ci wypucować podłogę o 5 rano. We mnie takie sytuacje rodzą bunt, i chyba nie potrafiłbym zawyczajnie patrzeć jak ktoś robi ze mnie śmiecia. Ale wojsko od Selekcji różni się tym, że do wojska MUSISZ iść jak nie studiujesz i jesteś zdrowy, MUSISZ się płaszczyć przed dowódcą, MUSISZ wykonywać czasem debilne rozkazy. To podobnież "uczy cię życia". A na Selekcji właściwie nic nie musisz. Zgłaszasz się sam, sprawdzasz się, w każdej chwili możesz zrezygnować, a dowódca i tak uściśnie ci dłon, i powie że jesteś dobry, bo tyle wytrzymałeś. Niektórzy tego potrzebują, dlatego zgłaszali się do Selekcji.
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

podmark

Nie przesadzam - po prostu dosadnie wyrażam swoje zdanie.
Cytat: Yocco w Pn, 09 Cze 2008, 12:08:55
Bycie numerem jest elementem szkolenia
Zabawne - Niemcy też twierdzili, że dla nich nieważne kto to jest - Polak, Żyd, czy innej nacji człowiek - ważne, czy się nadaje do roboty (coś a'la element szkolenia).
Jak ktoś na własne życzenie chce być jak numerowane bydło to ich problem.

A ich silna psychika, jak twierdzi Yocco, wyraża się później w fali w wojsku i rozróbami - w końcu oni byli w selekcji, pokażą innym, jacy to twardzieli i spuszczą komuś łomot.

A co do wypowiedzi ManiakaTV - przyzwyczaiłem się, że zmienia zdanie, jak chorągiewka, więc odnosił się nie będę...

chatiflatt

Ja bym raczej powiedział, że jest odwrotnie - facet potrzebujący dowartościowania zgłasza się na taki surwiwal. Ale to moje zdanie.
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

chatiflatt

hahaha,maniak usunął swoją wypowiedz - przestraszyłeś go :D
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

maniakTV

Bo maniak wstawi odpowiedź z innego konta. Aktualne usuwam...

Swoją drogą:

Cytat: maniakTV w Pn, 09 Cze 2008, 01:04:51
Boże ten ''kicior'' ( :los: )? Może poprawi wyniki Czwórki chociaż szczerze w to wątpię. Już lepsze byłoby reality-show z alkoholikami - swoją drogą ciekawe dlaczego nie wyprodukowali... Ale to już inny temat.

Tak odnośnie tego posta. NIE LUBIĘ tego typów programu jednak nazywanie kogoś nie oczytanym, nieinteligentnym tych którzy biorą udział w Selekcji jest [w moim przekonaniu] nie na miejscu. Sam program z pozycji widza NIE PODOBA MI SIĘ ZUPEŁNIE. Wolę inne pozycje programowe. A moja ostatnia wiadomość i tak zostalaby usunięta przez moderatora [wiele razy tak bylo] bo wręcz poparłem w KILKU KWESTIACH dotyczących osob biorących udzial w programie -  Chatiego i nic by to nie wnioslo do dyskusji. Sam program jako pozycja w Czwórce zupełnie MI NIE ODPOWIADA, dlatego nazwałem to kitem. Tak samo nazwałbym kilka innych produkcji pomimo dobrych wyników oglądalności. A poglądy dotyczące uczestników biorących udział w tym 'show' a ogólnym zdaniem o programie jest [przynajmniej dla mnie] różnicą. Choć każdy odbiera to inaczej i ma do tego całkowite prawo.

Święty nie jestem to fakt, ale nic na to nie poradzę...

Pozdrawiam.

Yocco

Aż mi krew do mózgu napływa, gdy czytam wypowiedzi Podmarka. Ja dla przykładu nie rozumiem ludzi, którzy zgłaszają się do Big Brothera, Baru itp. i chyba tez zaraz zacznę ich krytykować, że sprzedają samych siebie - to jest moim zdaniem nienormalne, a nie, kurde, jak ktoś bierze udział w Selekcji.

maniakTV

W sumie każdy może mieć SWOJE zdanie na dany temat. Jakby cała Polska miała podobne poglądy na wszystkie tematy, to sensu by to w ogóle nie miało.  Tak samo byłoby z forum.

Yocco

Ja to rozumiem, tylko nie trzeba od razu obrażać ludzi o innych poglądach, jak to robi Podmark.

joker

W sumie to przynajmniej 90% programów RS ma uczestników głęboko gdzieś - niewielu ludzi odda sie pod nieustanną obserwację i na litość widzów(w tym wypadku instruktorów). Selekcja się za bardzo on nich nie różni, tylko robi to jawnie i bez tej miłej, różowej otoczki.