Eurowizja 2008 (Belgrad, Serbia)

Zaczęty przez chatiflatt, So, 23 Lut 2008, 11:11:18

chatiflatt

Radosław Brzózka i Katarzyna Sowińska poprowadzą koncert "Piosenka dla Europy", czyli finał krajowych eliminacji 53. Konkursu Piosenki Eurowizja 2008 w Belgradzie. Transmisję na żywo z imprezy przeprowadzi 23.lutego telewizyjna Jedynka.

W konkursie wystąpi dwunastu artystów pretendujących do reprezentowania Polski w Belgradzie. Jako pierwsza zaśpiewa Kasia Nova z piosenką "The Devil", a następnie wystąpią: Edi Ann z "Lovin' U", Izabela Kopeć (tzw. dzika karta) z "You've got my love", Starnawski & Urban Noiz z "It's not a game", Queens z "I say my body", Isis Gee z "For Life", Man Meadow z "Viva La Musica",. Afromental z "Thing we've got", Plastik z "Do something", Sandra Oxenryd z "Superheroes", Natasza Urbańska (tzw. dzika karta) z "Blow over" i Margo z "Dlatego walcz".

Utwory biorące udział w preselekcjach wybrano spośród zgłoszeń nadesłanych do TVP i wyselekcjonowanych przez komisję konkursową w składzie: Zuzanna Olbrychska, Piotr Klatt, Artur Orzech, Paweł Sztompke, Tomasz Deszczyński, Ryszard Poznakowski, Agata Krysiak. O przyznaniu tzw. dzikich kart zadecydowało kolegium redakcji rozrywki Jedynki. Kolejność występów została wybrana w losowaniu.

O tym, kto będzie reprezentował Polskę podczas 53. Konkursu Piosenki Eurowizja 2008, zdecydują wspólnie widzowie w głosowaniu audiotele i za pomocą sms-ów oraz specjalne jury.

Koncert "Piosenka dla Europy" uświetnią występy gwiazd muzyki rozrywkowej nie biorących udziału w rywalizacji. Widzowie na scenę będą mogli posłuchać Natalii Kukulskiej, Jacka Stachursky'ego oraz włoskiej wokalistki Ingrid.

Transmisja z imprezy zostanie wyemitowana na antenach TVP 1 i TV Polonia o godz. 20.15. Koncert składać się będzie z trzech części.

[wirtualnemedia.pl]

*****

Nie słyszałem żadnej z tych piosenek. Ale obejrzę z ciekawością. To źle, że Nataszka wygra..
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

Pudelek

I znowu Katarzyna Sowińska?!
Nie mam żadnych faworytów. Postaram się obejrzeć i sobie jakiś znaleźć. :P
Myślę, że zwycięstwo Nataszy nie jest przesądzone!

podmark

Ja mam nadzieję, że wyników nie zmanipulują i nie pojedzie Natasza. Liczę na zwycięstwo Isis Gee. Jest piosenka jest najlepsza.

Jestem ciekaw, czy wobec napiętej sytuacji w Serbii, finał Eurowizji odbędzie się właśnie w Belgradzie, czy EBU przeniesie do innego kraju  :hmm:

chatiflatt

Kasia sobie nie radzi z tremą, albo nie zna scenariusza :P

Po pierwszych 3 pozycjach podobała mi się Iza Kopeć, lubię takie klimaty. Choć pewnie na Finale nie miałaby szans.
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

Rosa

Własnie przełączyłem na jedynkę  :buzz:
Queens "na żywo" to jednak nie powinny spiewać  :plask:

chatiflatt

To nie słyszałeś ich wspólnej odpowiedzi na pytanie 'wasz największy atut':
Nasz największy atut? Nasz wokal!!

Isis rzeczywiście potrafi śpiewać, bardzo się wzruszyła
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

Pudelek

Na Polonii widziałem skrót wszystkich piosenek i ich teledysków. Żadna piosenka mi się nie podoba. Wszystkie są na jedną eurowizyjną nutę. Zero oryginalności!
Dlaczego Natasza, która ma numer 1 nie występowała jako pierwsza?!

podmark

Natasza ma numer chyba 12 dopiero :), więc zaśpiewa jako 11. W ogóle to pomieszanie z poplątaniem zrobili z usunięciem tego zespołu na Ż :). Mogli przesunąć ich numerki, żeby zaczynały się od 1

chatiflatt

Na tym polega Eurowizja - na kiczowatych i nieoryginalnych piosenkach o "Superhero, superhero" :)

Nataszę jutro zjedzą szmatławce, świetnie się zaprezentowała  :bravo:
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

Pudelek

Ta piosenka była akurat niezła. W stylu eurowizyjnym ale oryginalniejszych nie było.
Natasza ma słabą piosenkę. Ale ludzie buczeli w trakcie i po jej występie. A jej tekst na końcu był dość rasistowski!

chatiflatt

A zauważyliście jak była promowana na początku?
- co nam pokażesz?
- to ściśle tajne
- nie zdradzisz nam?
- no dobra..
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

podmark

Polskę powinna reprezentować Isis, albo ta Szwedka od "Superhero". A Urbańska po raz kolejny pokazała, że nie ma klasy. Widać, nadaje się tylko do dawania pewnej części ciała Józefowiczowi. I na tym robi karierę - na d*pie ! Głos to ona ma, ale piosenka beznadziejna.

Margo też ładnie zaśpiewała, ale niestety po polsku, więc ludzie w Europie nie zrozumieją. Niestety odpada.

chatiflatt

CytatI na tym robi karierę - na d*pie ! Głos to ona ma
i gardło głębokie, mocne struny głosowe xD

pokazała, że ma Polaków gdzieś - buuuuuuuu
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

marekforrester

I jej aluzja:
"Może w końcu powinien pojechać Polak"
Chodziło jej o Rosjanke i Amerykanina (Jet Set) i pewnie zazdrości Isis owacji.
Natasza nie pokazała klasy, piosenka ciekawa ale nie wpada w ucho.

kryki

Wogole poziom tej Eurovision ponizej krytyki.

Zaden wykonawca nie wywarł na mnie pozytywnego wrazenia.Jezeli miałbym wybierać to albo Margo badz Viva musica:)

Sądziłem, ze Queens cos lepszego pokaze ale zawiodłem sie:(