Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)

Zaczęty przez joker, Śr, 25 Lis 2009, 19:15:42

joker

Znamy wyniki prac Komisji Konkursowej!
Poznaliśmy cztery utwory zakwalifikowane do Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji – Oslo 2010

Do Krajowych Eliminacji 55. Konkursu Piosenki Eurowizji zgłoszone zostały 122 utwory. Po przesłuchaniu wszystkich piosenek Komisja Konkursowa (w składzie: przewodniczący Wojciech Hoflik, członkowie: Maria Szabłowska, Paweł Sztompke, Krzysztof Szewczyk, Bolesław Pawica, Artur Orzech, Marek Lamprecht, Piotr Klatt, Mikołaj Dobrowolski, Tomasz Deszczyński) zakwalifikowała do finałowego koncertu następujące cztery utwory (podajemy w kolejności alfabetycznej wg tytułu):

    * ,,CASH BOX" – DZIEWCZYNY
      MUZYKA: T.ORGANEK/A. KARAMON
      SŁOWA: T.ORGANEK/A. KARAMON
    * ,,LOVE ME" – ANNA CYZON
      MUZYKA: JASON GLEED
      SŁOWA: ANNA CYZON
    * ,,MYŚL O TOBIE" – ANETA FIGIEL
      MUZYKA: ANETA FIGIEL
      SŁOWA: ANETA FIGIEL
    * ,,PIN LADY" – PIN
      MUZYKA: A.LAMPERT/A. WOŹNIAK
      SŁOWA: A. LAMPERT/A. WOŹNIAK

Zgodnie z wprowadzoną dziś zmianą w regulaminie TVP mogła wybrać od czterech do dziesięciu piosenek.

Przedstawmy bliżej finalistów naszych preselekcji:

DZIEWCZYNY - to zespół, w którym śpiewają: Anna Karamon i Aleksandra Nowak. Zespół tworzą również: kontrabasista – Maciej Matysiak, gitarzysta Krzysztof Łochowicz, bębniarz Artur Lipiński i Bogusz Wekka grający na perkusji. Szerszej publiczności grupa dała się poznać dzięki muzycznemu programowi ,,HIT GENERATOR" (wygrała jeden z odcinków). Ostatnio ukazał się singiel zespołu zatytułowany ,,Nigdy", a na marzec planowana jest premiera debiutanckiego albumu, który ma nosić tytuł ,,Dziewczyny z sąsiedztwa"

ANNA CYZON - urodziła się w Krakowie, jednak w wieku 6. lat wraz z rodziną wyemigrowała do Kanady. Tam była finalistką programu ,,Idol". Była także prezenterką MTV Canada. W tym roku wydała debiutanckiego singla ,,Young Boy". Pracuje również nad swoja pierwszą płytą.

ANETA FIGIEL - Urodziła się 2. czerwca 1980 roku we Włocławku. Ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu i jest absolwentką Sekcji Wokalnej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 1999r. występowała w musicalu ,,Miss Saigon", który był jej debiutem musicalowym. Tak rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie śpiewała w chórkach w takich musicalach jak: "Piotruś Pan" oraz "Grease". W latach 2001-2006 współpracowała z Teatrem Komedia w musicalu "Chicago". Jest laureatką "Szansy na sukces" (2003r.) z zespołem IRA. Brała udział w konkursie ,,Debiuty" Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Również w roku 2003 wzięła udział w I edycji Idola, gdzie niewiele zabrakło aby dostała się do finałowej dziesiątki. Współpracowała z takimi artystami jak: Ryszard Rynkowski, De Mono, Bajm, orkiestra Zygmunta Kukli. Znana jest także jako wokalistka zespołu Esoka. Można ją było również zobaczyć i usłyszeć śpiewającą w programie - teleturnieju ,,Jaka to melodia".

PIN - to znana już na naszym rynku muzycznym grupa, której wokalistą jest Andrzej Lampert – dwukrotny laureat "Szansy na sukces", absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Swoją działalność zespół na dobre rozpoczął w roku 2005 od "Mini Recitalu" na Festiwalu w Opolu. W czerwcu tego roku wydali debiutancki singiel ,,Bo to co dla mnie", który stał się Przebojem Lata 2005. W listopadzie 2005 roku Radio WAWA przyznało grupie nominację do nagrody ,,Złote Dzioby" w kategorii debiut roku. W roku 2006 wystąpili na Festiwalu Jedynki w Sopocie z piosenką ,,Wina mocny smak", która uplasowała się na IV miejscu. Mają na swoim koncie dwie płyty: ,,0001" z 2005 roku oraz ,,Muzykoplastyka" (2008), na której znajdują się przeboje ,,Niekochanie" i ,,Konstelacje". 14 lutego 2009 roku zespół, jako gość, wystąpił w koncercie ,,Piosenka dla Europy 2009" - polskich preselekcjach do Konkursu Eurowizji w Moskwie. Natomiast podczas tegorocznego Bałtyckiego Festiwalu Piosenki w szwedzkim Karlshamn otrzymał ,,Nagrodę Publiczności". Wokalista zespołu - Andrzej Lampert został w ubiegłym roku zaproszony przez słynną Sarah Brigtman do nagrania duetu. Ich wspólna piosenka "I Will Be With You (Where The Lost Ones Go)" znalazła się na płycie artystki "Symphony". O współpracy z Lampertem Brightman powiedziała: "I Will Be With You" to piosenka, która dla wokalisty jest prawdziwym wyzwaniem. Trzeba mieć naprawdę dużą skalę by okiełznać ten utwór! Andrzej sięga tutaj wyżyn - w jego wykonaniu piosenka jest przesycona wielkimi emocjami i uczuciem. To zdecydowanie głos na światowym poziomie i jestem bardzo zadowolona z rezultatu nagrania.

TVP zapowiada, że to dopiero połowa ,,procesu selekcyjnego". Planowane jest przyznanie 4-5 dzikich kart. Rozpoczęto poszukiwanie kandydatów i utworów, aby uzupełnić stawkę konkursową. Mają to być ,,znane nazwiska" , tak aby uatrakcyjnić koncert i podnieść rangę naszych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji.

Przypomnijmy, że finał Krajowych Eliminacji 2010 ma odbyć się 14. lutego w Warszawie. (kg)

Źródło: TVP
https://eurowizja.org/v9_news.php?id=5068

Jestem bardzo rozczarowany zakwalifikowanymi piosenkami, nie dostał się mój faworyt - Marcin Mroziński :/

podmark

Cytat: joker w Śr, 25 Lis 2009, 19:15:42
Planowane jest przyznanie 4-5 dzikich kart. Rozpoczęto poszukiwanie kandydatów i utworów, aby uzupełnić stawkę konkursową. Mają to być ,,znane nazwiska" , tak aby uatrakcyjnić koncert i podnieść rangę naszych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji.
Pomyślmy, jacy pupile Jedynki mogą być zaproszeni... Janowski nagrał płytę, więc pewnie wystąpi. Któryś z wokalistów z "Jaka to melodia" też coś tam ostatnio, to pewnie i on się znajdzie. Nataszka wygina ciało dla TVN, czyli odpada.

Po co w ogóle ta cała szopka z preselekcjami ? Ludzie zgłaszają piosenki, licząc na sprawiedliwy osąd, a jak przyjdzie co do czego, to wybiorą garstkę "znajomków", a do pełnego składu dobiorą drogie gwiazdy, które zgodzą się na występ tylko za dużą kasę, bo i tak wiadomo, że nie pojadą na finał Eurowizji, co pewnie zawarte będzie w umowie dotyczącej występu w polskim finale preselekcji.
W przyszłym roku wszyscy uczestnicy będą wybrani za pomocą dzikich kart, bo w ostatniej chwili zmienią regulamin na taki,w którym pojawi się zapis, że "komisja wybiera od zera do 10 utworów"  :boks:

chatiflatt

Janowski też dupą świecił w TVNie.
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

podmark

Tyle, że Janowski już zakończył swój krótkotrwały romans z konkurencją, a Nataszka ciągle w tym grzechu tkwi  :devil:

joker

Znane już są wszystkie piosenki, macie swoje typy? Ja kibicuje przede wszystkim Szwecji no i może Norwegii. Jednak bukmacherzy mają niestety odmienne zdanie :/ Według nich wygrają Niemcy, Izrael lub Azerbejdżan, co moim zdaniem było by wielką pomyłką gdyby któreś z tych państw wygrało. Ogólnie piosenki w tym roku są bardzo nudne, nie ma tej jednej, która dyskwalifikuje wszystkie inne, a przez to trudniej wytypować zwycięzcę.

Pudelek

Przesłuchałem tak połowę (głównie te z krajów które zwykle się liczą w rozgrywce). Większość w tym roku to ballady i piosenki nastrojowe. (Zapewne oprawa gali będzie musiała nadrobić poziom kiczu). Z tych wszystkich artystów wyróżnili się reprezentanci: Słowacji (trochę regionalnie) i Turcji ( akcenty rockowe z tego kraju to nowość) . Ogólnie żadna z piosenek, które trafiłem nie spodobała mi się. Wygra pewnie coś czego nie słyszałem :D

Pudelek

Tak sobie myślę, że przy okazji ostatnich wydarzeń ludzie zwrócą uwagę na naszą reprezentację.

A jeśli nie, to może będziemy mieli viceMiss Świata...

chatiflatt

Piosenka Mrozińskiego jest kiepska, chłopak śpiewa bardzo dobrze, ale jeśli nie postawi na choreografię i lepszą interpretację to skończymy jak dwa lata temu: Isis Gee - przepiękna ballada, wspaniały głos i ostatnie miejsce. W erze "hanny montany" musimy stawiać na kontrowersję, bo głos sam się nie obroni :/

EDIT
Z drugiej jednak strony, czy pasuje skakać Polakom po scenie na europejskim festiwalu miesiąc po ogólnokrajowej tragedii? Nie bardzo, może to zostać źle przyjęte.
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

chatiflatt

Buuu, buuu, wygrało coś, co wygrać nie powinno.
Ale tak jest co rok.

Będę miał za to bliżej do Berlina niż np. do Ankary i może w końcu pojawię się na finale :)
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

Pudelek

A ja uważam, że piosenka niemiecka była ciekawa.
Jednak ogólnie to w tym roku nie było żadnej piosenki, którą bym chciał jeszcze raz usłyszeć. Nie brakowało w tym roku za to ludzi, którzy za wszelka cenę chcieli się pokazać Europie. :D
Nowy system głosowania się częściowo sprawdził (50% od jury).
Rok temu show było ciekawsze i miałem faworytów.

joker

Mi zwycięzca pasuje :) W tym roku było sporo takich piosenek, które nawet dawało się słuchać, ale i tak szkoda by było jak by wygrały. Niemiecka piosenka była całkiem fajna, a Lena (zwyciężczyni) bardzo naturalna i sympatyczna. Na Eurowizję dostała się w sumie z przypadku, wygrała casting (o którym nikomu nie mówiła, że się na niego wybiera), dostała gotową piosenkę no i proszę :). Na koniec rozbroiła mnie tekstem "czy muszę jeszcze raz zaśpiewać?!" :D Niemieckie zwycięstwo cieszy mnie jeszcze z jednego względu - za rok, zrobią taką Eurowizję, że wszystkim szczęki opadną. W dobie kryzysu nie każdą telewizję stać na zorganizowanie takiego show (Norweska telewizja odsprzedała telewizji prywatnej prawo do transmisji Mistrzostw Świata w piłce nożnej, żeby zdobyć kasę na Eurowizję; Rosjanie wydali ok 35 mln euro i pewnie długo teraz nie będą chcieli teraz widzieć tego konkursu u siebie), a Niemcy nie dość, że nie pożałują kasy to jeszcze przez prestiż Berlina może kilka gwiazd będzie chciało tam zaśpiewać :)
Moja faworytka, z Szwecji zajęła 11 miejsce w drugim półfinale :( A Marcin zajął miejsce 13 w pierwszym półfinale :(