Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)

 • 10 odpowiedzi
 • 5920 wyświetleń
*

Offline joker

 • *
 • 1186
Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)
śro, 25 Lis 2009, 19:15:42
Znamy wyniki prac Komisji Konkursowej!
Poznaliśmy cztery utwory zakwalifikowane do Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji – Oslo 2010

Do Krajowych Eliminacji 55. Konkursu Piosenki Eurowizji zgłoszone zostały 122 utwory. Po przesłuchaniu wszystkich piosenek Komisja Konkursowa (w składzie: przewodniczący Wojciech Hoflik, członkowie: Maria Szabłowska, Paweł Sztompke, Krzysztof Szewczyk, Bolesław Pawica, Artur Orzech, Marek Lamprecht, Piotr Klatt, Mikołaj Dobrowolski, Tomasz Deszczyński) zakwalifikowała do finałowego koncertu następujące cztery utwory (podajemy w kolejności alfabetycznej wg tytułu):

    * „CASH BOX” – DZIEWCZYNY
      MUZYKA: T.ORGANEK/A. KARAMON
      SŁOWA: T.ORGANEK/A. KARAMON
    * „LOVE ME” – ANNA CYZON
      MUZYKA: JASON GLEED
      SŁOWA: ANNA CYZON
    * „MYŚL O TOBIE” – ANETA FIGIEL
      MUZYKA: ANETA FIGIEL
      SŁOWA: ANETA FIGIEL
    * „PIN LADY” – PIN
      MUZYKA: A.LAMPERT/A. WOŹNIAK
      SŁOWA: A. LAMPERT/A. WOŹNIAK

Zgodnie z wprowadzoną dziś zmianą w regulaminie TVP mogła wybrać od czterech do dziesięciu piosenek.

Przedstawmy bliżej finalistów naszych preselekcji:

DZIEWCZYNY - to zespół, w którym śpiewają: Anna Karamon i Aleksandra Nowak. Zespół tworzą również: kontrabasista – Maciej Matysiak, gitarzysta Krzysztof Łochowicz, bębniarz Artur Lipiński i Bogusz Wekka grający na perkusji. Szerszej publiczności grupa dała się poznać dzięki muzycznemu programowi „HIT GENERATOR” (wygrała jeden z odcinków). Ostatnio ukazał się singiel zespołu zatytułowany „Nigdy”, a na marzec planowana jest premiera debiutanckiego albumu, który ma nosić tytuł „Dziewczyny z sąsiedztwa”

ANNA CYZON - urodziła się w Krakowie, jednak w wieku 6. lat wraz z rodziną wyemigrowała do Kanady. Tam była finalistką programu „Idol”. Była także prezenterką MTV Canada. W tym roku wydała debiutanckiego singla „Young Boy”. Pracuje również nad swoja pierwszą płytą.

ANETA FIGIEL - Urodziła się 2. czerwca 1980 roku we Włocławku. Ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu i jest absolwentką Sekcji Wokalnej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 1999r. występowała w musicalu „Miss Saigon", który był jej debiutem musicalowym. Tak rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie śpiewała w chórkach w takich musicalach jak: "Piotruś Pan" oraz "Grease". W latach 2001-2006 współpracowała z Teatrem Komedia w musicalu "Chicago". Jest laureatką "Szansy na sukces" (2003r.) z zespołem IRA. Brała udział w konkursie „Debiuty” Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Również w roku 2003 wzięła udział w I edycji Idola, gdzie niewiele zabrakło aby dostała się do finałowej dziesiątki. Współpracowała z takimi artystami jak: Ryszard Rynkowski, De Mono, Bajm, orkiestra Zygmunta Kukli. Znana jest także jako wokalistka zespołu Esoka. Można ją było również zobaczyć i usłyszeć śpiewającą w programie - teleturnieju „Jaka to melodia”.

PIN - to znana już na naszym rynku muzycznym grupa, której wokalistą jest Andrzej Lampert – dwukrotny laureat ”Szansy na sukces”, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Swoją działalność zespół na dobre rozpoczął w roku 2005 od ”Mini Recitalu” na Festiwalu w Opolu. W czerwcu tego roku wydali debiutancki singiel „Bo to co dla mnie”, który stał się Przebojem Lata 2005. W listopadzie 2005 roku Radio WAWA przyznało grupie nominację do nagrody „Złote Dzioby” w kategorii debiut roku. W roku 2006 wystąpili na Festiwalu Jedynki w Sopocie z piosenką „Wina mocny smak”, która uplasowała się na IV miejscu. Mają na swoim koncie dwie płyty: „0001” z 2005 roku oraz „Muzykoplastyka” (2008), na której znajdują się przeboje „Niekochanie” i „Konstelacje”. 14 lutego 2009 roku zespół, jako gość, wystąpił w koncercie „Piosenka dla Europy 2009” - polskich preselekcjach do Konkursu Eurowizji w Moskwie. Natomiast podczas tegorocznego Bałtyckiego Festiwalu Piosenki w szwedzkim Karlshamn otrzymał „Nagrodę Publiczności”. Wokalista zespołu - Andrzej Lampert został w ubiegłym roku zaproszony przez słynną Sarah Brigtman do nagrania duetu. Ich wspólna piosenka "I Will Be With You (Where The Lost Ones Go)” znalazła się na płycie artystki "Symphony". O współpracy z Lampertem Brightman powiedziała: "I Will Be With You” to piosenka, która dla wokalisty jest prawdziwym wyzwaniem. Trzeba mieć naprawdę dużą skalę by okiełznać ten utwór! Andrzej sięga tutaj wyżyn - w jego wykonaniu piosenka jest przesycona wielkimi emocjami i uczuciem. To zdecydowanie głos na światowym poziomie i jestem bardzo zadowolona z rezultatu nagrania.

TVP zapowiada, że to dopiero połowa „procesu selekcyjnego”. Planowane jest przyznanie 4-5 dzikich kart. Rozpoczęto poszukiwanie kandydatów i utworów, aby uzupełnić stawkę konkursową. Mają to być „znane nazwiska” , tak aby uatrakcyjnić koncert i podnieść rangę naszych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji.

Przypomnijmy, że finał Krajowych Eliminacji 2010 ma odbyć się 14. lutego w Warszawie. (kg)

Źródło: TVP
http://www.eurowizja.org/v9_news.php?id=5068

Jestem bardzo rozczarowany zakwalifikowanymi piosenkami, nie dostał się mój faworyt - Marcin Mroziński :/

*

Offline podmark

 • *
 • 2445
Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)
śro, 25 Lis 2009, 19:55:44
Planowane jest przyznanie 4-5 dzikich kart. Rozpoczęto poszukiwanie kandydatów i utworów, aby uzupełnić stawkę konkursową. Mają to być „znane nazwiska” , tak aby uatrakcyjnić koncert i podnieść rangę naszych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji.
Pomyślmy, jacy pupile Jedynki mogą być zaproszeni... Janowski nagrał płytę, więc pewnie wystąpi. Któryś z wokalistów z "Jaka to melodia" też coś tam ostatnio, to pewnie i on się znajdzie. Nataszka wygina ciało dla TVN, czyli odpada.

Po co w ogóle ta cała szopka z preselekcjami ? Ludzie zgłaszają piosenki, licząc na sprawiedliwy osąd, a jak przyjdzie co do czego, to wybiorą garstkę "znajomków", a do pełnego składu dobiorą drogie gwiazdy, które zgodzą się na występ tylko za dużą kasę, bo i tak wiadomo, że nie pojadą na finał Eurowizji, co pewnie zawarte będzie w umowie dotyczącej występu w polskim finale preselekcji.
W przyszłym roku wszyscy uczestnicy będą wybrani za pomocą dzikich kart, bo w ostatniej chwili zmienią regulamin na taki,w którym pojawi się zapis, że "komisja wybiera od zera do 10 utworów"  :boks:

*

Offline chatiflatt

 • *
 • 2360
 • Fall In Love
Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)
śro, 25 Lis 2009, 21:41:20
Janowski też dupą świecił w TVNie.
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

*

Offline podmark

 • *
 • 2445
Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)
Czw, 26 Lis 2009, 00:30:29
Tyle, że Janowski już zakończył swój krótkotrwały romans z konkurencją, a Nataszka ciągle w tym grzechu tkwi  :devil:

*

Offline joker

 • *
 • 1186
Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)
Pon, 05 Kwi 2010, 13:24:08
Znane już są wszystkie piosenki, macie swoje typy? Ja kibicuje przede wszystkim Szwecji no i może Norwegii. Jednak bukmacherzy mają niestety odmienne zdanie :/ Według nich wygrają Niemcy, Izrael lub Azerbejdżan, co moim zdaniem było by wielką pomyłką gdyby któreś z tych państw wygrało. Ogólnie piosenki w tym roku są bardzo nudne, nie ma tej jednej, która dyskwalifikuje wszystkie inne, a przez to trudniej wytypować zwycięzcę.

*

Offline Pudelek

 • *
 • 3021
  • http://www.amazingrace.cba.pl/
Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)
Pon, 05 Kwi 2010, 23:49:20
Przesłuchałem tak połowę (głównie te z krajów które zwykle się liczą w rozgrywce). Większość w tym roku to ballady i piosenki nastrojowe. (Zapewne oprawa gali będzie musiała nadrobić poziom kiczu). Z tych wszystkich artystów wyróżnili się reprezentanci: Słowacji (trochę regionalnie) i Turcji ( akcenty rockowe z tego kraju to nowość) . Ogólnie żadna z piosenek, które trafiłem nie spodobała mi się. Wygra pewnie coś czego nie słyszałem :D

*

Offline Pudelek

 • *
 • 3021
  • http://www.amazingrace.cba.pl/
Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)
Wto, 27 Kwi 2010, 20:11:22
Tak sobie myślę, że przy okazji ostatnich wydarzeń ludzie zwrócą uwagę na naszą reprezentację.

A jeśli nie, to może będziemy mieli viceMiss Świata...

*

Offline chatiflatt

 • *
 • 2360
 • Fall In Love
Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)
śro, 28 Kwi 2010, 02:23:21
Piosenka Mrozińskiego jest kiepska, chłopak śpiewa bardzo dobrze, ale jeśli nie postawi na choreografię i lepszą interpretację to skończymy jak dwa lata temu: Isis Gee - przepiękna ballada, wspaniały głos i ostatnie miejsce. W erze "hanny montany" musimy stawiać na kontrowersję, bo głos sam się nie obroni :/

EDIT
Z drugiej jednak strony, czy pasuje skakać Polakom po scenie na europejskim festiwalu miesiąc po ogólnokrajowej tragedii? Nie bardzo, może to zostać źle przyjęte.
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

*

Offline chatiflatt

 • *
 • 2360
 • Fall In Love
Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)
Nie, 30 Maj 2010, 01:03:44
Buuu, buuu, wygrało coś, co wygrać nie powinno.
Ale tak jest co rok.

Będę miał za to bliżej do Berlina niż np. do Ankary i może w końcu pojawię się na finale :)
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

*

Offline Pudelek

 • *
 • 3021
  • http://www.amazingrace.cba.pl/
Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)
Nie, 30 Maj 2010, 16:17:06
A ja uważam, że piosenka niemiecka była ciekawa.
Jednak ogólnie to w tym roku nie było żadnej piosenki, którą bym chciał jeszcze raz usłyszeć. Nie brakowało w tym roku za to ludzi, którzy za wszelka cenę chcieli się pokazać Europie. :D
Nowy system głosowania się częściowo sprawdził (50% od jury).
Rok temu show było ciekawsze i miałem faworytów.

*

Offline joker

 • *
 • 1186
Eurowizja 2010 (Oslo, Norwegia)
Nie, 30 Maj 2010, 17:51:19
Mi zwycięzca pasuje :) W tym roku było sporo takich piosenek, które nawet dawało się słuchać, ale i tak szkoda by było jak by wygrały. Niemiecka piosenka była całkiem fajna, a Lena (zwyciężczyni) bardzo naturalna i sympatyczna. Na Eurowizję dostała się w sumie z przypadku, wygrała casting (o którym nikomu nie mówiła, że się na niego wybiera), dostała gotową piosenkę no i proszę :). Na koniec rozbroiła mnie tekstem "czy muszę jeszcze raz zaśpiewać?!" :D Niemieckie zwycięstwo cieszy mnie jeszcze z jednego względu - za rok, zrobią taką Eurowizję, że wszystkim szczęki opadną. W dobie kryzysu nie każdą telewizję stać na zorganizowanie takiego show (Norweska telewizja odsprzedała telewizji prywatnej prawo do transmisji Mistrzostw Świata w piłce nożnej, żeby zdobyć kasę na Eurowizję; Rosjanie wydali ok 35 mln euro i pewnie długo teraz nie będą chcieli teraz widzieć tego konkursu u siebie), a Niemcy nie dość, że nie pożałują kasy to jeszcze przez prestiż Berlina może kilka gwiazd będzie chciało tam zaśpiewać :)
Moja faworytka, z Szwecji zajęła 11 miejsce w drugim półfinale :( A Marcin zajął miejsce 13 w pierwszym półfinale :(