Eurowizja 2007 (Helsinki, Finlandia)

Zaczęty przez szymoncz, Nd, 21 Maj 2006, 01:59:23

Exile

Ten cała Vierka był(a) po prostu boski(a). Wiocha na całego, a my za rok jedziemy z zespołem BOYS :D Będzie jeszcze większa siara :D

Piosenka serbska była naprawdę cudowna, silny wokal tej dziewczyny bardzo mi się spodobał to była taka piękna ballada, ale nie banalna jak niektóre. Uważam, że nie doceniono trochę Węgrów, którzy powinni być wyżej.

I oczywiscie trzeba zmienić system głosowania, żeby kraje bałkańskie nie głosowały na siebie wzajemnie!

Luxis

Eurowizja w tym roku była naprawde kiczowata i nudna...
W zeszłym roku czy 2 lata temu pisoenki były do słuchania,ale w tym roku moze z 12 mi sie podobało i wiało nudą... jeszcze ta podstawiona blondi :/ nie które zespoły, które po angielsku nie potrafiły się dogadac... :/ straszne fałsze niektórych artystów... przyznawanie punktów sasiadom (przez to wygrała Serbia i wątpie aby superowo za rok zorganizowali finał) , gorsza scena... rok temu była scena najlepsza :)
Ukraina żądzi, jak w zesżłym roku wygrało Lordi to w tym powinni wygrac Ukraincy, jak wiocha to na całego... :D Było kilka innych fajnych piosenek, ale nic specjalnego
ogólnie nie podobało mi się...
P>S.Co do Polski to znowu bylismy wysoko w półfinale, bo na 14 miejscu, nawet DJ Bobo był niżej, a dobrze zaspiewali, Sasha i David zrobili dobrą robotę, ale to nie ich wina, że Europa nie lubi Polski...

slaverus

Odnosnie tegorocznego konkursu Eurowizji piosenka serbska nie wpadał mi w ucho... ładna ballada, ale nie na pierwsze miejsce. Z miła chęcią słuchałem Gruzinki oraz Węgierki. Potwierdziły one, że EUROwizja ;>) to festiwal ciekawych brzmień i nie kiczowaty, ale oryginalny.
Dzis czytałem na temat tego, że coraz częsciej w "korytarzowych" rozmowach w budynku TVP mówi się o wycofaniu naszego kraju z festiwalu. Jako powody podaje się spadek oglądalnosci, który wiąże się z brakiem sukcesów naszych reprezentantów. Jednak będzie to trudne, bo obowiązują nas jakies umowy.
Osobiscie uważam, że w Polsce powinno się zmienić myslenie o tym festiwalu. To, że nie wygrywamy albo nie zajmujemy czwartego, trzeciego itp. miejsce nie znaczy , że nie mamy sukcesów. Dla mnie dużym osiągnięciem było zajęcie 11. miejsca w półfinale przez Ich Troje , Ivana&Delfina oraz 14. przez The Jet  Set. Brakowało nam tylko trochę szczęscia...
Eurowizja to przede wszystkim dobra zabawa pomieszana, przyznaje, ze szczyptą kiczu. Ale przede wszystkim liczy się tam oryginalnosć i ZABAWA... Nie podchodmy zbyt poważnie do tego festiwalu. Oglądając go powinnismy się cieszyć, że jestesmy Europejczykami i że się wszyscy w Europie łączymy na czas trwania Eurowizji...