Fear Factor - Nieustraszeni, Fort Boyard

Roman Polko trafi do rezerwy

Z dniem pierwszego listopada gen. Roman Polko zostanie przeniesiony do rezerwy kadrowej ministra obrony narodowej – poinformował rzecznik resortu Robert Rochowicz.

Jak podał, decyzją szefa MON Bogdana Klicha gen. Polko został odwołany z pełnienia zawodowej służby wojskowej na stanowisku zastępcy Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Pod koniec lipca prezydent Lech Kaczyński przyjął rezygnację generała ze stanowiska wiceszefa BBN. Nastąpiło to po medialnych doniesieniach m.in. o tym, że Polko poprowadził płatny wykład dla bankowców i uczył, jak dobierać współpracowników i przewodzić grupie, a także wystąpił w telewizyjnym reality show „Fort Boyard”.

Zgodnie z ustawą o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, nie wolno im podejmować pracy zarobkowej – z zastrzeżeniem sytuacji, gdy mają na to zgodę przełożonego. Przepisy regulują, że w przypadku zwolnienia żołnierza zawodowego ze stanowiska przez prezydenta organem właściwym do przeniesienia go do rezerwy kadrowej jest minister obrony. Okres przebywania w rezerwie kadrowej nie może być jednorazowo dłuższy niż dwa lata.

[PAP]

Poprzedni artykułNastępny artykuł